Валерій П'ятницький пообіцяв щотижня контролювати негативні експортні тенденції

22 сентября 2014, 20:00
0
27

Інформація про те, що угода про асоціацію між Україною та ЄС передбачає гнучкість у відкладенні тимчасового застосування поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі стала приводом для широкого

Про особливості обстановки у зв'язку з маніпулюванням РФ щодо застосування санкцій, сильних та слабких позиціях української промисловості та необхідності домовлятися у стислі терміни, і прагнути модернізувати економіку, не чекаючи контрольних строків, йшлося на сьогоднішньому круглому столі, який пройшов у Торгово-промисловій палаті України.

Склад учасників, представлених на заході, був досить різноманітним. Проблеми захисту українських експортерів, як з’ясувалося турбують не тільки посадовців від Міністерства економічного розвитку і торгівлі України на чолі із заступником міністра-торговим представником України Валерієм П'ятницьким. Серед зацікавлених у захисті експортерів були присутні представники Торгово-промислової палати України, їхні американські колеги з Американської торговельної палати в Україні, а також галузеві об’єднання товаровиробників та бізнесменів рівня корпорації «Оболонь» та науково-виробничої інвестиційної групи «Інтерпайп».

Заступник міністра економічного розвитку та торгівлі України - торгівельний представник України Валерій П'ятницькій в своєму стартовому спічі підкреслив необхідність працювати в оперативному режимі. Він повідомив присутнім, що Мінекономіки звернулося до посольства України в Росії щодо відстеження санкційної активності РФ у частині набуття статусу офіційного документу наміру Росії ввести мита на товари з України.

Також, було повідомлено, що проведена попередня робота та підготовлений перелік товарів, обмеження експорту яких не завдаватиме шкоди Україні. Це, зокрема, стосується продукції агропромислового комплексу. Було зазначено, що ситуація із промисловістю, постачанням побутової техніки, машинобудування набагато складніша. Хоча, продукцію машинобудування Україна може отримувати з тієї ж Японії. Отже, ситуація потребує ретельного вивчення.

При цьому наголошено на необхідності термінового створення пакету заходів щодо тарифів, які розглянуто міжнародною комісією. А також виваженого підходу до застосування антидемпінгових, компенсаційних заходів, тобто інструментів торговельного захисту.

Цікавим фактом стало оприлюднення під час зустрічі інформації віце-президента Торгово-промислової палати України Сергія Свистіля про те, що втрати для українського експорту на ринку СНД на сьогодні складають 25%. Зокрема, у серпні 2014 року 300 українських підприємств зазнали тиск з боку російських чиновників щодо відповідності сертифікату підтвердження. Причому, 55% проблем припало на підприємства Харківської області.

Посадовець також повідомив, що спостерігає системні заходи, які відбуваються і певне регулювання напрямів цих, так би мовити, ударів. В тому числі тих, які відбуваються на ринку та пов'язані зі зміною стратегії РФ. На його думку, потрібно узгодити всі ці факти та ініціювати перед Міністерством економічного розвитку та торгівлі України необхідність моніторити негативні тенденції для захисту національного експорту.

В цілому дискусія виявилася корисною та перспективною. Наприкінці заходу посадовці Мінекономіки, бізнесмени та представники об’єднань товаровиробників домовилися про регулярний, щотижневий моніторинг негативних тенденцій для національного експорту для того, щоб вживати адекватні заходи щодо його захисту.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: События в Украине
ТЕГИ: Минэкономики,торговля,экспорт,Ответные санкции России
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.