Судові слухання у справі про вбивство Гонгадзе повинні бути відкритими

5 марта 2011, 11:31
Фаховий дипломат, дванадцять років віддав роботі у цій сфері. З 2006 року по 2010 рік очолював Службу безпеки України.
0
3503

Ми, громадяни України, вимагаємо від нинішньої влади проведення відкритих судових слухань у справі про вбивство Гїї Гонгадзе.

 На суді мають бути названі замовники вбивства Гонгадзе, їх посади та прізвища, злочинний звірячий мотив можновладців.
 
У 2009 році ми доклали багато зусиль для того, щоб Пукач був знайдений та затриманий. Спеціальна група СБУ під керівництвом генерала Василя Грицака спрацювала на  найвищому рівні професійності.


Добре, що справа, врешті-решт, передається до суду.
 
Я вважаю, що прокуратура та адвокати мають наполягати на тому, щоб екс-генерал міліції Олексій Пукач отримав можливість в суді назвати замовників  вбивства журналіста Гонгадзе.
 
Пукач під час затримання в липні 2009 року чітко сказав, що він в суді назве тих, хто давав йому злочинний наказ. Він показав місце вчинення злочину, місце, де він відрізав голову від тіла людини. Нами разом зі слідчими та експертами була повністю перебрана вся земля та були знайдені останки Гїї. Тобто все збіглося.
 
І тому я впевнений, що замовники мають бути названі. Питання лише в тому, щоб судове засідання було відкритим, з повним доступом ЗМІ.
 
Ми всі маємо почути безпосередньо від Пукача, хто йому наказував і хто приймав доповіді про здійснення вбивства чесного журналіста.
 
Якщо Пукач вже назвав слідчим такі прізвища, то ці люди обов'язково мають бути публічно допитані під час судового слідства. Причетність будь-якого можновладця до цієї справи має бути розслідувана окремим провадженням під контролем громадськості і преси.
 
На місці, де вбивці заховали тіло Георгія Гонгадзе, ми  знайшли останки ще семи людей, які загинули насильницькою смертю. Експерти одразу зробили висновок, що це останки людей, які у 1995-1999 роках загинули насильницькою смертю.
 
Я сподіваюся, будуть розслідувані і ці вбивства, і хто саме убитий. Родичі та близькі дізнаються, що сталося з рідними у мирний час, та зможуть поховати невинно убієнних з молитвою.

 
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.