Закон "Про доступ до публічної інформації" дає перші плоди.

19 мая 2011, 16:16
Журналист
0
5

Кому належать"Конча-Заспа" і "Пуща-Водиця" ? І хто за все плате?


У відповідь на запит "Української правди" адміністрація президента офіційно надіслала список мешканців будинку відпочинку "Конча-Заспа" та комплексу відпочинку "Пуща-Водиця".

 

Саме там розташовані державні дачі українських можновладців, які утримуються коштом бюджету.

 

"Конча-Заспа" і "Пуща-Водиця" входять до складу Державного управління справами. Вся їхня діяльність - глибоко засекречена.

 

І було неможливо офіційно дізнатися, на чиє утримання ідуть гроші платників податків.

 

Зокрема, саме в "Конча-Заспі" розташована президентська резиденція, з якої вже півтора роки не хоче з'їжджати Віктор Ющенко. По сусідству з ним - маєток Леоніда Кучми, трохи далі - Володимира Литвина, Адама Мартинюка і Леоніда Кравчука.

 

Загалом там живе близько сотні колишніх і нинішніх vip-чиновників. Існування подібних заповідників, відгороджених багатометровим парканом від решти світу, неможливо уявити в сучасній європейській державі.

 

У 2009 році "Українська правда" вже публікувала список мешканців "Конча-Заспи" та "Пуща-Водиці", який нам вдалося дістати неформальними каналами.

 

Тепер - це офіційний документ.

 

Порівняно з 2009 роком в елітних державних поселеннях відбулися зміни.

 

Так, в "Пуща-Водиці" отримали житло генпрокурора Віктор Пшонка і глава Київської міської адміністрації Олександр Попов.

 

За документами, Пшонка потіснив з державної дачі Тимофія Мотренка, керівника Головного управління державної служби.

 

Попов же заїхав у житло, яке раніше надавалося Сергію Буряку, екс-голові податкової адміністрації.

 

У резиденції "Конча-Заспа", згідно зі списком адміністрації президента, також зявилося декілька новосельців - порівняно зі старим переліком мешканців.

 

Так, отримала житло остання керівниця адміністрації президента при Ющенку Віра Ульянченко. Вона заїхала в будинок, який значився як "вільний".

 

З'явився у списку мешканців "Конча-Заспи" і Арсеній Яценюк - раніше цей будинок значився за Верховною Радою. Щоправда, сам екс-спікер після публікації заявив, що ніколи не користувався цією нерухомістю, оскільки відмовився від державної дачі.

 

Голова Конституційного суду Анатолій Головін заїхав у будинок Романа Безсмертного.

 

Актор Богдан Ступка тепер значиться як мешканець будинку, що був записаний за Олександром Негодою, гендиректором Національного космічного агентства.

 

Депутат-регіонал Дмитро Притика отримав будинок померлого соціаліста Івана Сподаренка, у свою чергу, будинок Притики зайняв віце-прем'єр Віктор Тихонов.

 

Також у "Конча-Заспі" з'явилася нерухомість у брата Віктора Балоги депутата Василя Петьовки.

 

Житло міністра охорони здоров'я в уряді Тимошенко Василя Князевича зайняв міністр культури в уряді Азарова Михайло Кулиняк.

 

Суддю Конституційного суду Василя Бринцева поселили в будинок міністра екології Георгія Філіпчука, який найближчим часом постане перед судом.

 Але найбільш знакові метаморфози сталися з будинком, який був наданий колишньому міністру економіки Богдану Данилишину. При новій владі він відійшов голові Вищого спеціалізованого суду з кримінальних та цивільних справ Леоніду Фесенку.

 


Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.