Голокост від куль

8 сентября 2011, 18:56
Посол Великої Британії в Україні (2008-2012)
0
1814

В Українському домі відкрилась виставка, присвячена жертвам Голокосту


Що робить французький католицький священик в Україні, розшукуючи місця масових поховань 
розстріляних євреїв, циган та інших у 1941-1944 рр. в Україні?

Це запитання задав присутнім отець Патрік Дебуа під час відкриття виставки «Голокост від куль: масові розстріли євреїв в Україні 1941-1944 рр.» в Українському домі у центрі Києва 8 вересня.  Відповідь, за словами отця Дебуа, в тому, що його дідусь був депортований до табору в Україні неподалік Львова у 1942 р.  Дідусь розповідав йому, що, хоча умови в таборі були жахливі, життя за стінами табору було ще гіршим.

Сьогодні отець Дебуа очолює організацією, що тісно співпрацює з іншими єврейськими громадами і яка щорічно здійснює дванадцять візитів до України, подорожуючи від села до села та розпитуючи у людей, чи вони були свідками масових розстрілів і, якщо так, що саме вони бачили.  У результаті такого пошуку на території України були відкриті масові поховання понад одного мільйона євреїв і 48 місць знищення циган. 

На церемонії відкриття отець Дебуа та Ерік де-Ротшильд, президент центру «Memorial de la Shoah», підкреслили, що їхню роботу не спрямовано на пошук винних, але на те, аби 
запобігти таким страхіттям, використовуючи освіту та історичні факти.  Йдеться про те, щоб ім’я, обличчя та життя кожної жертви стали відомими.  А також про те, аби навчити людей, зокрема, через шкільні проекти в Україні, не бути частиною натовпу, який чинить щось лихе.  Як каже Стівен Сміт з Інституту Фонду Шоа з візуальної історії, це можливість думати про життя, а не про смерть. 

Виставка проходить в Українському домі на Європейській площі в центрі Києва з 8 вересня до 3 жовтня.   
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.