Енді Ворхол та Україна

9 сентября 2011, 14:03
Посол Великої Британії в Україні (2008-2012)
0
1388

Виставка «Поп-арт і його королі»


Я відвідую галерею Mironova Gallery в Києві, де відкрилась виставка «Поп-арт і його королі», присвячена унікальним, нещодавно відкритим світлинам 1963-64 рр. фотографа Вільяма Джона Кеннеді, на яких фігурують культові художники поп-культури Енді Ворхол та Роберт Індіана.  Чорно-білі роботи захоплюють, показуючи обох художників перед піком їхньої слави.  Ці світлини виставляються в Європі вперше: організатори розповіли мені, що обрали Київ для прем’єрного показу через українське коріння Енді Ворхола.  Згідно з інформацією на Вікіпедії, батьки Ворхола були русинами з міста Міко (зараз Мікова) на території сучасної Словаччини, яка на той час, коли вони емігрували до США, була частиною Австро-Угорської імперії.  Сам Ворхол народився у місті Пітсбург у 1928 р.

Раніше я писав у своєму блозі про бурхливу історію та етнічне розмаїття західної України.  Непроста історія сім’ї Енді Ворхола вкотре нагадує про столітню боротьбу, що велася за цей регіон.  Усе це наводить на мене думку про величезний успіх, якого досяг Європейський Союз у створенні стабільності між країнами, що історично були схильними до конфлікту; це є ще одним прикладом, чому інтеграція України до ЄС є фундаментально вірним шляхом. 

Ви можете переглянути коротке відео про Вільяма Джона Кеннеді та добірку його світлин тут.  Я рекомендую це відео не лише через кадри з нашим сучасником Робертом Індіаною, але й тому, що там фігурують інші легенди 60-х, наприклад, Ультра Вайолет, чиї фото з 60-х також виставлено на показ; культові кліпи 60-х; композиція «I'm waiting for my man» з альбому The Velvet Underground та Ніко, яка також брала участь в експозиції Ворхоли під назвою «Вибух пластику як неминучість» в 1967 р.  Шалені були часи.


Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.