Британсько-Українська лідерська підготовка в Криму

4 апреля 2012, 09:52
Посол Великої Британії в Україні (2008-2012)
0
699
Британсько-Українська лідерська підготовка в Криму

Сержанти морської піхоти ВМС Збройних сил України пройшли вишкіл протягом тритижневого курсу, який проводили інструктори з Британської військової дорадчо-інструкторської групи.

Гостьовий блог майора Кірсті Бакстер, Помічника військового аташе, Київ

Лунає вибух, ми чуємо крик про допомогу.  Ми швидко повертаємо та мчимо стежкою вниз.  Наша група військових аташе та українських офіцерів знаходить важко пораненого сержанта, ногу якого відірвало вибухом міни-пастки.  Він просить допомогти, шепоче: «Мамо!», а поряд ми бачимо сержантів, які охороняють місце інциденту, один з них перевіряє щупом все довкола, аби розчистити шлях евакуації пораненого через місцину, де можуть знаходитись інші вибухові пристрої.

На щастя, сержанта не поранено (хоча всі ми погодились, що він мав би отримати Оскара за акторську майстерність, а його інструктор – за спецефекти з імітації пораненої ноги).  Так проходить навчання на полігоні «Старий Крим» неподалік Феодосії, де проходять вишкіл 45 сержантів батальйону морської піхоти ВМС Збройних сил України та інших підрозділів військ берегової оборони.

Ці сержанти щойно завершили тритижневий курс, який проводили інструктори з Британської військової дорадчо-інструкторської групи (БВДІГ). Аташе, старші офіцери Збройних сил України та журналісти зібрались на День Високоповажних гостей, аби спостерігати за кульмінацією навчань.  Цей курс був розроблений з метою вдосконалення командних та лідерських навичок сержантів через відпрацювання тактики та методів, необхідних для участі в міжнародних миротворчих операціях.  Він є складовою широкомасштабної програми співробітництва у військовій галузі між Великою Британією та Україною.

Група з БВДІГ відвідувала Феодосію і раніше.  Рік тому шість інструкторів відпрацьовували тактичні та практичні навички з особовим складом 1 роти батальйону морської піхоти, аби допомогти пройти оцінювання з оперативної сумісності із західними підрозділами під час миротворчих та гуманітарних операцій.  Набуті навички допомогли 1 роті отримати високу оцінку на багатонаціональному навчанні «Сі Бриз – 2011».  Протягом півроку, з 1 червня 2011 р., цей підрозділ був українською складовою оперативно-тактичної групи HELBROC під командуванням Греції.

«Радити, а не диктувати» є керівним принципом британської військової дорадчо-інструкторської групи.  Ми чітко побачили втілення цього принципу на Старокримському полігоні.  Ситуації, що відпрацьовувались в День Високоповажних гостей, були розроблені інструкторами морської піхоти, яким їхні колеги з БВДІГ надавали лише невелику допомогу. Виконували завдання сержанти, які проходили підготовку на цьому курсі.  «Поранений» сержант був частиною навчального сценарію, за яким сержанти показували морським піхотинцям, як знаходити міни та вибухові пастки, уникати їх, а також як безпечно здійснювати евакуацію постраждалих.  Гості також побачили демонстрацію знешкодження терористів-смертників та зачищення лісового масиву від заколотників.

Аташе були вражені побаченим.  Капітан Фін Фартінг, офіцер Королівської морської піхоти, який очолював інструкторську групу БВДІГ, зазначив, що було дуже приємно знову працювати «з такими вочевидь вмотивованими, професійними військовими». 1 рота батальйону морської піхоти зараз готується до іншого етапу оцінювання, що пройде під час навчання «Сі Бриз – 2012», а інші роти користуються набутими навичками для підготовки своїх морських піхотинців на такому ж високому рівні.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.