У Києві з’явиться регіональний ландшафтний парк «Київський»

15 мая 2012, 14:31
Голова Партії Зелених України
0
814

Київська міська рада планує створити регіональний ландшафтний парк «Київський» на базі лісопаркових господарств «Святошинське», «Дарницьке» та «Конча-Заспа».

Постійна комісія Київської міської ради з питань екологічної політики схвалила проект рішення  Київради про об’єднання трьох комунальних підприємств – «Святошинське лісопаркове господарство», «Дарницьке лісопаркове господарство» та «Лісопаркове господарство «Конча-Заспа» – у  регіональний ландшафтний парк «Київський».


Цим рішенням ми надаємо природоохоронний статус одразу всім лісопарковим господарствам столиці і убезпечуємо їх від самовільних вирубок. Адже ситуація зі знищенням дерев цінних лісових порід на території Києва набуває катастрофічних масштабів. І якщо зараз не зупинити цих ділків, котрі, відчувши безкарність, нищать ліс задля власної вигоди, то ми ризикуємо втратити гектари зелених насаджень, що мають унікальну здатність виробляти кисень, затримувати пил і зменшувати концентрацію газів у повітрі.


Нагадаю, що тільки на території Святошинського лісництва впродовж двох років незаконно знищено понад 200 дерев, чим завдані збитки на суму більше 800 тис. грн. І ці вирубки відбувалися з дозволу Коцюбинської селищної ради, котра всупереч законодавству роздала громадянам у власність більше 500 земельних ділянок у столичному лісі загальною площею понад 70 га. Звісно, надання цій території природоохоронного статусу унеможливить у майбутньому подібну ситуацію. 


Регіональний ландшафтний парк «Київський» об’єднає лісові масиви правобережної та лівобережної частин м. Києва і південної частини Київського полісся. Площа регіонального ландшафтного парку складе 31 тис. 879,57 га.


Регіональний ландшафтний парк створюється задля збереження у природному стані типових та унікальних природних комплексів і обєктів. Також там зможуть працювати науковці, котрі вивчатимуть флору і фауну, представлену на території Київського полісся.


Підкреслю, що відповідно до Закону України «Про природно-заповідний фонд», на регіональні ландшафтні парки покладаються завдання збереження цінних природних комплексів, створення умов для ефективного туризму і відпочинку в природних умовах з додержанням режиму охорони заповідних природних комплексів та сприяння екологічній освітньо-виховній роботі.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.