Англійські фанати на валізах!

25 мая 2012, 11:45
Владелец страницы
Посол Великої Британії в Україні (2008-2012)
0
2031

Уявлення про англійських фанатів як злісних хуліганів не відповідає дійсності настільки ж, як і радянські уявлення про лондонський смог

З наближеннями української частини Євро-2012 хвилювання англійських вболівальників зростає. Посольство Великої Британії в Києві наполегливо працює над тим, аби сприяти тисячам фанатів збірної Англії, які хочуть приїхати в Україну, ретельно підготуватись до подорожі за допомогою кампанії "Спочатку взнай, а потім від'їжджай!" ("Know Before You Go"). Окрім того, Посольство теж активно готується до надання консульської допомоги за потреби, напр., у разі втрати фанатами їхніх паспортів.

Така підготовка є нормою перед усіма великими турнірами закордоном, у яких бере участь збірна Англії, зокрема, перед чемпіонатами світу з футболу в ПАР 2010-го або у Німеччині 2006-го. Я був на останньому в Німеччині та мені було приємно бачити, як збірна Англії перемогла збірну Парагваю з рахунком 1:0 у Франкфурті. Та гра запам'яталась величезною кількістю англійських фанатів як на стадіоні, так і в місті – за деякими підрахунками, їх було 25 тисяч.

Що також вразило під час проведення чемпіонатів у Німеччині та ПАР, так це те, що нам не надто довелось використовувати наші ретельно продумані консульські плани. Почасти нам поталанило, адже ніколи неможливо детально передбачити, що може статись при скупченні великої кількості народу. Але з іншого боку, сьогодні й самі англійські вболівальники, які подорожують на матчі своєї збірної, вже дуже далекі від уявлення про них як поганих хлопців, що закріпилось за ними у 1980-х роках. Чимало фанатів зараз подорожують зі своїми сім'ями. Веб-сайт Федерації футбольних уболівальників дає уявлення про те, що їх насправді цікавить. Сьогодні ФФУ планує опублікувати свій безкоштовний "Путівник левів" по Україні та Польщі.

Однією з важливих причин змін характеру британських фанатів є те, що в 2000 р. уряд Великої Британії запровадив низку безпрецедентно суворих заходів з метою викорінити насильство з футболу. Серед них – рішення про заборону відвідування матчів (Football Banning Orders), що не дозволяють уболівальникам, які спровокували сутички в минулому, виїжджати закордон на матчі збірної Англії. Результати вжиття таких заходів вражають. Напр., в 2010 р. в ПАР жодного англійського фаната не заарештували за порушення, пов'язані з фізичним насильством. Англійські вболівальники, яких я зустрів у Німеччині або у Дніпропетровську на грі Англія-Україна в 2009 р., були помітно мирними.

Коли фанати збірної Англії прибудуть до Києва чи Донецька на групові матчі, я гарантую, вони привезуть із собою велику пристрасть; і вони прагнутимуть чудово провести свій час. Але неприємності їм ні до чого. Уявлення про англійських фанатів як злісних хуліганів не відповідає дійсності настільки ж, як і радянські уявлення про лондонський смог, який, до речі, був заборонений законом про чисте повітря від 1956 року.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.