Тонка розповідь про жахи війни

19 июня 2012, 09:00
Посол Великої Британії в Україні (2008-2012)
0
955
Тонка розповідь про жахи війни

Святковий стіл накрито. На столі виставлено склянки, між ними – самовари та акордеони. Навколо – тисячі облич дивляться з темряви. Однак ніхто з них уже ніколи не зможе їсти чи пити.

Я знаходжусь у Залі Пам’яті Національного музею історії Великої Вітчизняної Війни у Києві.  Музей, розташований під монументом Батьківщини-Матері на південь від центру міста, зворушує і вражає.  Після ретельного оновлення експозиції радянських часів у 1990-х рр. музей прагне запропонувати зважену картину жахіть війни.  Експозиція починається не з 1941 р., коли нацистські війська вторглися на територію Радянського Союзу, а з 1939 – року підписання Пакту Молотова-Ріббентропа між Сталіним і Гітлером.  Зали музею символічно закінчуються поминальним столом у Залі Пам’яті зі стільцями для загиблих.

Нещодавно Посольство допомогло Музею у підготовці англомовних листівок з інформацією про експонати для іноземних відвідувачів.  Коли я відвідав Музей 17 червня, було приємно побачити, що ці інформаційні листівки користуються неабияким попитом серед відвідувачів, які спілкуються англійською, шведською або німецькою мовами.  Насправді, люди стояли в черзі за ними.  Я буду дуже радий, якщо ця ініціатива привабить більше відвідувачів у цей один із найважливіших музеїв Києва.


Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.