Заява комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності

5 июля 2012, 11:24
0
1005

щодо незаконності вилучення Гостинного двору з Переліку пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації

          Сьогодні, 05 липня 2012 року, парламентська більшість Верховної Ради України вчергове здійснила злочин – незаконно вилучила з Переліку пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації, будівлю Гостинного двору.

          Це було зроблено під час розгляду у другому читанні законопроекту про реалізацію соціальних ініціатив Президента України щодо здешевлення вартості іпотечних кредитів (реєстр. № 10557).

          Зроблено з порушенням положень Закону України «Про Регламент Верховної Ради України», зокрема:

          1. статті 116, відповідно до якої «пропозиції та поправки до законопроекту, який готується до другого читання, можуть вноситися лише до того тексту законопроекту (статей, їх частин, пунктів, речень), який прийнятий Верховною Радою за основу».

Кабмінівський же законопроект, що був прийнятий за основу 22.06.2012, не містив внесення змін до Закону України «Про Перелік пам’яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації»;

2. статті 117, якою передбачено надання народним депутатам законопроекту, підготовленого до другого читання, не пізніш як за десять днів до дня  розгляду цього законопроекту на пленарному засіданні Верховної Ради».

Насправді ж законопроект для розгляду у другому читанні було роздано 05.07.2012, тобто в день голосування, за годину до голосування;

          3. Комітет з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики не узгоджував відповідну поправку з профільним Комітетом з питань культури і духовності (який є головним з питань законодавства у сфері охорони культурної спадщини).

           Комітет з питань культури і духовності закликає Голову Верховної Ради України не підписувати прийнятий з порушенням Регламенту законопроект про реалізацію соціальних ініціатив Президента України щодо здешевлення вартості іпотечних кредитів (реєстр. № 10557).

Для яких «незахищених» соціальних верств передбачена соціальна ініціатива Президента – приватизація Гостинного двору?! Очевидно, для ініціатора поправки №28 народного депутата Клименка та тих, хто проголосував цей закон.

 

Голова Комітету                                                                  В.Яворівський

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.