Прокуратура має розібратись з океанаріумом у Київському зоопарку

24 июля 2012, 11:33
Голова Партії Зелених України
0
692

Прокуратура м. Києва має перевірити законність рішення Київради щодо будівництва океанаріуму на території Київського зоологічного парку

Рішення Київради про перепрофілювання недобудованого павільйону людиноподібних мавп на території Київського зоопарку в океанаріум прийняте з низкою порушень чинного законодавства.

 

По-перше, це рішення відкриває шлях до приватизації частини зоопарку, що є грубим порушенням природоохоронного законодавства.

 

Якщо ТОВ «Подих природи» реалізує свої плани і таки збудує в зоопарку океанаріум та отримає свідоцтво на право спільної часткової власності на будівлю, то зможе претендувати і на земельну ділянку, на якій буде розташована споруда.

 

Тобто це перший крок до відчуження частини зоопарку, розташованого фактично у центрі міста. Цього ні в якому разі не можна допустити. До того ж, приватизація існуючих зоопарків заборонена законом «Про природно-заповідний фонд.

 

По-друге, будівництво океанаріуму не передбачене генеральним планом розвитку зоопарку. По-третє, інвестор для реалізації цього проекту був обраний не на відкритому конкурсі, а призначений в одному з владних кабінетів. Переконаний, що це достатні підстави для внесення протесту прокуратури на рішення Київради або скасування його у судовому порядку. Саме з таким проханням я звертаюсь до столичної прокуратури.

 

Це юридична складова  питання. Та не менш важливим є й екологічний аспект, адже утримання дельфінів у неволі задля отримання прибутку також є порушенням норм природоохоронного законодавства, адже в Україні забороняється комерційне використання дельфінів Чорноморського басейну.

 

Використання дельфінів може бути виправданим лише для вивчення і дослідження їхнього життя або для лікування хворих діток. Але аж ніяк не для отримання прибутку!  Переконаний, що ніхто не має права знущатися з цих високоорганізованих ссавців заради розваги чи збагачення. Також на території України діє мораторій на вилов дельфінів.

 

Перебуваючи в басейнах, дельфіни втрачають зір та слух, а внаслідок перебування в неволі тривалість їхнього життя зменшується у 5-6 разів –  з 25-30 років у природних умовах до 3-5 у неволі.

 

Нагадаю, що всі дельфіни Чорноморського басейну занесені до Червоної книги України, Червоного списку Міжнародного Союзу охорони природи, Червоної книги Чорного моря, охороняються Бернською та Боннською конвенціями.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.