Володимир Яворівський дієво виступає проти приватизації будівлі Гостинного двору

6 сентября 2012, 08:49
0
641

4 вересня 2012 року у Верховній Раді був зареєстрований законопроект № 11169 про внесення змін до Закону України "Про Перелік пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації".

Його автор, народний депутат від фракції «БЮТ-Батьківщина» Володимир Яворівський так прокоментував необхідність прийняття даного законопроекту:

«5 липня 2012 року парламентська більшість у Верховній Раді України вкотре здійснила злочин – незаконно вилучила з переліку пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації, будівлю Гостинного двору.

         Це було зроблено під час розгляду у другому читанні законопроекту про реалізацію соціальних ініціатив Президента України щодо здешевлення вартості іпотечних кредитів (реєстр. № 10557) і зроблено з порушенням положень Закону України «Про Регламент Верховної Ради України»».

У пояснювальній записці до законопроекту названі конкретні порушення Регламенту ВР. Ось деякі з них:

- порушення статті 117, якою передбачено надання народним депутатам законопроекту, підготовленого до другого читання, не пізніш як за десять днів до дня  розгляду цього законопроекту на пленарному засіданні Верховної Ради. Насправді ж законопроект для розгляду у другому читанні було роздано 05.07.2012, тобто в день голосування, за годину до голосування;

- Комітет з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики не узгоджував відповідну поправку з профільним Комітетом з питань культури і духовності (який є головним з питань законодавства у сфері охорони культурної спадщини).

Проектом закону № 11169 пропонується для усунення здійснених парламентською більшістю порушень Закону України «Про Регламент Верховної Ради України», включити до Переліку пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації об'єкт Гостинний двір, який знаходиться за адресою: м. Київ, Контрактова площа, 4, охоронний номер 872.

«Комітет з питань культури і духовності, головою якого я є, закликав Голову Верховної Ради України не підписувати законопроект, згідно якого будівля Гостинного двору незаконно вилучається з переліку пам'яток культурної спадщини, що не підлягають приватизації. Але він був підписаний і Головою Верховної Ради України, і Президентом України», – зазначив Володимир Яворівський.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.