Замість перевиборів треба звільнити весь склад ЦВК

9 ноября 2012, 10:01
Журналист
0
7
Замість перевиборів треба звільнити весь склад ЦВК

Проведення перевиборів по 5-ти округах з юридичної точки зору є неправильним.

Повторні вибори у відповідності до статті 104 Закону "Про вибори народних депутатів України" проводяться у тому випадку, якщо вибори визнано такими, що не відбулися. Або якщо особа не набула депутатського мандата, тобто людина відмовилася отримувати депутатський мандат. Це два єдині випадки, коли можуть бути повторні вибори. Також повторні вибори не варто плутати з повторним голосуванням, яке призначається, якщо кандидати набрали однакову кількість голосів.

В іншому випадку набувають чинності правові механізми, передбачені ст. 96, - це встановлення підсумку виборів окружними виборчими комісіями. Якщо ОВК не встановлює цих результатів, тоді всі ці функції може здійснити ЦВК. Законом також передбачено, що всі протоколи мають однакову юридичну силу. Так ті ж протоколи є. Якщо вони знищенні в одному екземплярі, значить вони є в іншому. Тому 97 стаття закону про вибори і передбачає, що ЦВК розглядає окремо протоколи ОВК про підсумки голосування. Там вони вивчають і скарги, і дивляться на ситуацію загалом.

Що сталося зараз? ЦВК вирішила перекласти вину і відповідальність на вищий законодавчий орган України - Верховну Раду. Чи є у парламенту обов'язок оголошувати вибори по якомусь округу? Ні, немає. В цілому вибори — так, приймати закон — так, а по конкретних округах — ні. Через це Рада і відіслала ці документи назад. Я пропонував, щоб там одразу ми дописали приписку генеральному прокурору, де передбачили, щоб він провів розслідування — перевірку по кожному члену комісій з тих 5 округів. Через те, що через них зараз державі буде завдана суттєва матеріальна шкода. Адже провести повторні вибори в 5-ти округах — це дуже дорого. Але я стверджую, що в цьому випадку питання стоїть набагато глибше.

Ці 5 чи 10 округів — це лише димова завіса, коли відволікають увагу людей на проблеми, які є по цих округах. І за цими проблемами, бійками, підрахунками, які здаються абсурдними, приховуються набагато серйозніші маніпуляції і порушення. Ці округи насправді є дріб'язковими. Бо що таке 5 округів і що таке 225. Очевидно, що це невеликий відсоток від загальної кількості. Проте для того ж Заходу ці перевобори звучать красиво.

Це робиться для того, щоб відволікти сьогодні громадськість від всіх набагато серйозніших речей, щоб громадськість не звертала увагу, щоб закрила очі на кричущі факти фальсифікацій, які відбувалися по всій країні. Це демократичні, відкриті, чесні вибори? Про що ми говоримо? Про ці 5 округів? Масові фальсифікації були по всій країні. Говорити про чесні та порядні вибори просто не доводиться. І через те, я вважаю, що те, що всі погодилися на перевибори — це такий собі політичний хабар. Так не може бути. Вибори по всій країні були сфальсифіковані, починаючи з того, що не допустили до виборів Тимошенко, Луценка та інших. А потім призначили свої виборчі комісії з різних партій - "Русский блок", "Русскрое единство" та інших екзотичних "анархістів", "пофігістів".

Тому зараз потрібно не перевибори проводити по 5-ти округах, а, перш за все, звільнити весь склад ЦВК. Потім провести нові призначення членів комісій, робити жеребкування по кожному округу. І вже після того провести нормальні законні вибори, легітимні в очах суспільства, яким би люди вірили. Робити вигляд, що у нас будуть легітимні органи влади після таких виборів, це просто не серйозно. І цього мають вимагати абсолютно всі громадяни України. Бо у державі відбувся фактично державний переворот з видимістю якихось демократичних процедур.

Звісно, нові вибори не унеможливлять від таких же порушень. Адже найжахливіше, що фактично на стороні всіх цих братків і криміналітету виступили правоохоронні органи. А це вже страшно.

Але всі ці механізми можна передбачити. Вважаю, що Україна заслуговує на краще. Переконаний, що і той же президент, і керівництво Партії регіонів не хотіли б бути в очах українського суспільства і перед Заходом нелегітимними. Я переконаний в тому, що не так все просто. Але нам треба покінчити з цією брехнею. Інакше немає сенсу взагалі заводити таких депутатів. Їхня легітимність сьогодні набагато нижча, ніж легітимність попередньої "тушкованої" Верховної Ради.

Думаю, що перевибори по 5-ти округах все ж влаштують, законно не законно, та влаштують. Для того, щоб заспокоїти суспільство, для того, щоб показати цивілізоване обличчя. Але це буде фактично другий повторний тур, на кшталт того, який був по виборах у Ющенка 2004 року. Тільки не по всій країні, а в обмеженому варіанті.

Однак ці перевибори будуть незаконні. Та й 5 округів не змінюють ситуацію.
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.