До всього українського народу!

8 февраля 2013, 08:40
0
2793

Закон України № 5038-VI є таким, що становить загрозу для життя і здоров’я українців

З 1 березня 2013 року вступає в силу Закон про ліцензування імпортних ліків № 5038-VI. Це лобістський Закон, покликаний збагатити чиновників за рахунок хабарів на додатковому ліцензуванні, який призведе до значного підвищення цін на всі імпортні ліки, і через який деякі препарати взагалі зникнуть з аптечних полиць. Цей закон стосується кожного українця, який хоч раз купував ліки собі, своїм дітям та батькам, адже під нього підпадає 8 000 найменувань медпрепаратів – від тиску, серцево-судинних захворювань, захворювань нирок та печінки, дитячі антибіотки та багато інших. Крім того, цей закон стане смертельним вироком для багатьох українців, чиє життя залежить від ліків іноземного виробництва. Так, наприклад, майже всі препарати, які закуповуються для лікування онкохворих дітей – іноземного виробництва, лише 20% препаратів для хворих на цукровий діабет виробляється в Україні. Майже 100% хворих на найстрашніші епідемії – СНІД, гепатит, туберкульоз – отримують ліки іноземного виробництва, бо в Україні аналогів просто не існує. З 2015 року Закон вимагає окремого ліцензування дитячих підгузків та презервативів.
Кожен з Вас може захистити права свої права на ліки, врятувати життя важкохворих людей, долучившись до Кампанії за скасування лобістського Закону.
Кожного небайдужого просимо для початку зробити дві прості речі:

1) поставте на своїх веб-сайтах, в соціальних мережах та інших медійних ресурсах Звернення до Президента України з вимогою скасувати Закон № 5038-VI, під яким ми збираємо підписи всіх небайдужих. Просимо максимально поширити звернення серед Ваших друзів, партнерів та журналістів. Для скасування Закону нам треба якомога більше підписів. Посилання для збору підписів ТУТ.
2) Долучитися до акції «Черга за життям», котра відбудеться 12 лютого о 12 годині за участі пацієнтів, небайдужих українців, лікарів та відомих діячів культури, мистецтва, спорту.
Адреса: м. Київ, вул. Шовковична 6/15. Після акції черга крокуватиме до Адміністрації Президента, щоб офіційно передати листа та підписи тисяч українців.


Зупинити дію Закону України № 5038-VI

Президенту України

Голові Верховної Ради України

Головам фракції політичних партій у Верховній Раді України

Народним депутатам України

Закон України № 5038-VI «Про внесення змін до деяких законів України про ліцензування імпорту лікарських засобів та визначення терміна «активний фармацевтичний інгредієнт» є таким, що становить загрозу для життя і здоров’я українців, які залежать від лікування життєво-необхідними препаратами іноземного виробництва.

З 1 березня 2013 року Закон унеможливлює ввезення на територію України медичних препаратів іноземного виробництва без ліцензії. У той самий час, досі не затверджено ані уповноваженого органу, відповідального за ліцензування імпорту, ані відповідних ліцензійних умов, що може стати рушійним чинником у створенні корупційних схем в системі обігу лікарських засобів. Внаслідок вступу цього Закону в дію з 1 березня ввезення ліків іноземного виробництва на територію України буде паралізовано.

У довгостроковій перспективі Закон призведе до послаблення конкуренції на ринку та виникнення загрози монополізації, а додаткові видатки, накладені на суб’єктів господарювання внаслідок дії цього Закону, можуть значно вплинути на підвищення кінцевої ціни на лікарські засоби, що, в свою чергу, обмежить їхній доступ до пересічного українця.

Таким чином, усі українці, які мають смертельні захворювання, такі як онкологія, гемофілія, туберкульоз, гепатити, ВІЛ-інфекцію, СНІД, кардіологічні захворювання, діабет, розлади тиску та інші, і життя яких безпосередньо залежить від доступу до якісних, безпечних та ефективних ліків, будуть приречені на смерть. Оскільки саме ліки іноземного виробництва складають левову частку для лікування тяжких захворювань:
100% для лікування діабету у дітей і вагітних;
100% пульмонологія;
97% дитяча онкологія та онкогематологія;
більше 90% інсульти, інфаркти;
більше 90% кардіохірургія;
98% анестезія;
97% ВІЛ/СНІД, туберкульоз, гепатит;
80% доросла онкологія та онкогематологія

Більше того, норми цього Закону торкнуться кожного українця, адже поступово зникатимуть ліки з аптек та лікарень. Цей Закон унеможливлює фізичну доступність усіх іноземних лікарських засобів для пацієнтів, у тому числі й тих, що закуповуються за кошти Державного бюджету України.

Ми наполягаємо на невідкладному прийнятті законопроекту №2691, який визнає Закон України № 5038-VI «Про внесення змін до деяких законів України про ліцензування імпорту лікарських засобів та визначення терміна «активний фармацевтичний інгредієнт», таким що втратив чинність.

Врятуйте життя та здоров’я 46 мільйонів українців!

Петицію вже підтримали найбільші пацієнтські та громадські організації, що опікуються важкохворими людьми в Україні:

Шерембей Дмитро - БО «БФ Дорадча рада спільнот з питань доступу до лікування в Україні» (ЮКАБ), Корчинська Оксана - Опікунська Рада НДСЛ "ОХМАТДИТ" МОЗ України, Курпіта Володимир - ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ», виконавчий директор, Андрій Клепіков - Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД у Україні, Ольга Гаврилова - ВСГО «Рух за здоров’я», Шміло Олександр - Всеукраїнське товариство гемофілії, Гуляєв Дмитро ВГО «Українська Асоціація боротьби з інсультом» (школа охорони здоров’я НаУКМА), Наталія Оніпко - ВБФ «Запорука», Савчук Яна - ВБФ «Запорука», Дмитро Коваль - ГО «Стоп гепатит», Петренко Людмила - Міжнародна діабетична асоціація України, Панічевська Євгенія - Асоціація батьків дітей з аутизмом, Котляревська Таміла - ВБФ «Коаліція ВІЛ-сервісних організацій», Єршова Марія - Ініціативна група допомоги онкохворим дітям «Дар янгола», Волик Ольга - Ініціативна група допомоги онкохворим дітям «Дар янгола», Євстигнєєва Олена - Громадська рада МОЗ, Юрчишина Валентина - ВГО «АДІПХЛПЗ» (рак крові), Боріс Констанс, AHF (СНІД), Вікторія Тимошевська - МФ "Відродження".

Постав свій підпис і ти! http://www.petitions247.net/za_2691


Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
ТЕГИ: Зупинити дію Закону України № 5038-VI
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.