Ми дали владі термін на роздуми до 27 березня(відео)

18 марта 2013, 09:32
Журналист
0
7
Ми  дали владі термін на роздуми до 27 березня(відео)

Інакше, політична спека прийде до Президента 27 березня

В зв’язку з ситуацією, яка склалася в Україні навколо Банку «Таврика» в кінці 2012 року, 14 березня в інформаційному агентстві ЛІГАБізнесІнформ відбулась прес-конференція

Тема прес-конференції:"Вивід з ринку неплатоспроможного ПАТ" Банку Таврика ". Учасники:

Окрім мене, народний депутат України, державний радник юстиції III класу Сергій Міщенко Голова підкомітету з питань організації та діяльності нотаріату Комітету з питань правової політики,  представники ініціативної групи постраждалих вкладників ПАТ "Банк Таврика" Олена Федорова, Віктор Воронюк, професор, доктор технічних наук Віталій Тупкало, президент правозахисного руху «Взаємодопомога» В. Бондар та правозахисник В.О. Тимофієв.

Прес-конференція оплачена ошуканими клієнтами банку "Таврика" - людьми, яких кинула держава (читайте ст. 3 "Держава відповідає перед людиною за свою діяльність."), яких кинув банк, і яких, як стало сьогодні очевидно, кинули ЗМІ. На події була присутня лише одна телекамера. Попри те, що агенція оповістила всі центральні ЗМІ.

Таке свідоме ігнорування суспільно значущих тем скидається на саботаж. Адже мова йде про десятки, якщо не сотні тисяч ошуканих громадян. Які самотужки вирішують свої проблеми. І ці ошукані громадяни доведені до відчаю, без перебільшення. Вони, заради виживання, а хтось і через помсту, готові не лише повстати, але до більш радикальних дій. То де ж можна побачити сьогодні ЗМІ? Прикро, що теперішня журналістика перетворюється у піар діяльність політичних партій, інформаційне кілерство тих, кого замовили.

Люди хочуть масштабного розслідування у справі банкрутства банку, тому  звернулися до Віктора Януковича, Миколи Азарова, голови Верховної Ради Володимира Рибака, генерального прокурора Віктора Пшонки і голови Національного банку Ігоря Соркіна з проханням розслідувати банкрутство «Таврики».

Розпочалося все з того, що до мене, як до  Голови Партії захисників Вітчизни і правозахисника Юрія Кармазіна звернулись представники ініціативної групи від майже 40 тисяч ошуканих вкладників банку "Таврика", які зберігали в ньому свої зароблені кошти на суму понад 4 мільярди гривень.

Далі суть їх прохання прямою мовою документа "Просимо нашу біду оприлюднити в засобах масової інформації. Надіємося, що разом в співпраці буде відновлений правопорядок і потерпілі вкладники – жителі м. Києва і всієї України отримають свої вклади". Також ініціативна група вкладників банку звернулась до мене з офіційним дорученням, яким надається право:

       виступати від імені Ініціативної групи на зборах, конференціях, мітингах та засіданнях спеціальних робочих груп;

       підписувати запити, заяви, повідомлення, клопотання від імені Ініціативної групи;

       здійснювати судовий та позасудовий захист прав та інтересів Ініціативної групи в усіх підприємствах усіх форм власності та підпорядкування;

       звертатись з письмовими та усними запитами до Президента України, Кабінету Міністрів України, Національного банку України та Верховної Ради України, Нацкомфінпослуг.

Вкладники неодноразово зверталися до діючих депутатів, але ті, отримавши папери від ініціативної групи, лише обіцяли все вивчити і обов'язково розібратися. Деякі депутати заявили вкладникам, що вони прийшли вирішувати свої проблеми не туди, не за адресою та й занадто малим складом, потрібно брати в облогу Нацбанк і стояти біля його стін до останнього. Люди ж в свою чергу зверталися до народних обранців з проханням створити слідчу Депутатську комісію, змінити Закон України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб", адже навіть Головне науково-експертне управління у своєму зауваженні до Проекту вищевказаного Закону визнало, що цей законопроект підлягає відхиленню, як такий, що суперечить Конституції України.

Відповідно до Закону, який парламент все ж таки прийняв, фонд не гарантує кошти:

1)     за вкладом, підтвердженим депозитним сертифікатом на пред'явника;

2)     за вкладами у банківських металах;

3)     суми вкладів більше 200 тис. грн.

 

Саме тому, я розпочав конференцію із заяви про те, що 13 березня 2013 року в Генеральній прокуратурі України зареєстровано повідомлення про вчинення злочину під час знищення банку "Таврика", а вже 14 березня цього року мною була отримана відповідь на публікацію на моєму особистому сайті – офіційний лист від Фонду гарантування вкладів фізичних осіб щодо повідомлення про вбивство вищевказаного банку. Цей лист має досить обґрунтовану відповідь. В ньому повідомляється, що станом на день введення в ПАТ "БАНК ТАВРІКА" тимчасової адміністрації на рахунку банку обліковувались кошти близько 35,9 тисяч вкладників – фізичних осіб, які мають залишки на рахунках, на загальну суму 2451 млн. гривень.

Як на мене, ця відповідь, дана фондом, і цей закон чітко входять в розбіжність з Конституцією, яка гарантувала власність громадянам.

Тим паче,  що результати роботи комісії з перевірки банку, відповідно до постанови НБУ № 906 були оприлюднені тільки 15 січня. Близько 40 % вкладників банку складають пенсіонери, і не всі з них отримають компенсацію. Це пояснюється положеннями закону про вклади фізосіб, який знову ж таки підтверджує свою суперечність Конституції.

Ще один учасник конференції, професор Віталій Тупкало, зробив повний аналіз ситуації навколо не лише банку "Таврика", а й інших банків, які опинилися в подібній ситуації. Піднявши всі схеми, документи, звіти, професор прийшов до висновку, що "Таврику" зумисне і планово зробили спочатку на паперах банкротом, а вже потім довели до банкрутства. І без керівництва НБУ це не обійшлося.

Наведені ним схеми вимальовують наступну хронологію подій навколо банку.

10 листопада 2012 р. банк домовляється з НБУ про рефінансування, але умовою НБУ на одержання майбутнього рефінансування стає вимога про дострокове, більш ніж за півроку, погашення минулого рефінансу у розмірі 32 млн.

19 листопада 2012 р. основний акціонер Сергій Цюпко вносить на свій поточний рахунок суму в розмірі 19 млн. грн. Здійснюється погашення певних кредитів підконтрольних підприємств.

20 листопада 2012 р. акумулюється необхідна сума і погашається рефінансування.

20 листопада 2012 р. під рефінансування банку чиновники НБУ пропонують власникові банку Сергію Цюпко закласти приналежний йому Київський ювелірний завод, на що він не погодився.

21 листопада 2012 р. в банку чекають допомоги від НБУ, проте вона не надходить. У цей день не проходять від банку бюджетні платежі, а це вже привід для НБУ.

22 вересня 2012 р. вступив в силу новий закон "Про систему гарантування вкладів фізосіб", згідно з яким тимчасову адміністрацію в банк тепер вводить не Нацбанк, а Фонд гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО). Але для цього Нацбанк повинен визнати фінустанову неплатоспроможною.

23 листопада 2012 р. банк "Таврика" з активами 4,9 млрд. грн. припинив виплачувати гроші своїм вкладникам.

22 листопада 2012 р. власник вже знає, що НБУ його "кинув". Здійснюються останні можливі шляхи збереження своїх коштів, власник виводить суму в розмірі 4 млн. грн., звільняється голова правління і начальник відділу кадрів, ніхто з співробітників банку нічого не знає. Однак правління банку намагається вивести свої особисті кошти, до 22:00 цього дня здійснюється дроблення ними своїх депозитів з сумами більше 200 тис. грн. на більш дрібні і оформляються нові, депозитні договори на своїх осіб (родичів), щоб надалі депозити підпадали під новий закон "Про систему гарантування вкладів фізосіб".

23 листопада 2012 р. настає година Х – НБУ своєю постановою № 906 вводить в банк позапланову перевірку. Деякі начальники відділень банку знають ситуацію і також намагаються врятувати вклади своїх клієнтів, розриваючи депозити та оформлюючи їх на суми менше 200 тис. грн. Все, що було в касі, видають. Переоформлення депозитних договорів здійснюються до 19:30, незважаючи на заборону Головного офісу банку "Таврика", що надійшов у відділення банку у 18:00.

Далі події розвиваються так:

30 листопада 2012 Інформагенство "Новий Регіон" поширює дезінформацію про те, що Керівництво банку "Таврика" покинуло Україну із сумою $2 млрд.

7 грудня 2012 акціонери банку на своїх позачергових зборах вирішили збільшити статутний капітал на 100 млн. грн. – до 450 млн. грн.

20 грудня 2012 Національний банк України повідомив про зачислення ПАТ Банк "Таврика" до категорії неплатоспроможних та призначення тимчасової адміністрації у фінустанові.

В своєму виступі, мій колега, депутат Сергій Міщенко розповів про результати свого розслідування навколо цього питання і, опираючись на свої попередні досвіди в боротьбі з державною бюрократичною і корупційною машиною, прийшов до висновку, що люди можуть добитися справедливості лише своєю масовістю і пікетами, адже будь-яке зло боїться людей і шуму.

Усі виступаючі на прес-конференції чітко заявили, що ситуація з банком і з людьми, які вклали туди кошти, є спланованою і сталася вона не просто так.

Саме тому, на прес-конференції мною було запропоновано  Генеральній прокуратурі України висвітлити роль найбільших акціонерів ПАТ "БАНКУ ТАВРІКА", а особливо роль Київського ювелірного заводу. Також він звернувся до свого колеги Сергія Міщенка з порадою створити депутатську слідчу комісію Верховної Ради України, яка може пролити світло на справжні мотиви тих, хто мав слідкувати за стабільністю роботи банківської системи, оберігати права громадян і Держави, але чомусь зробив навпаки! У відповідь депутат Міщенко повідомив, що проект відповідної постанови вже розповсюджений серед народних депутатів.

Після почутого і вивчених мною матеріалів, я вважаю Голову НБУ Ігоря Соркіна, особисто причетним до знищення банку і його вкладників, адже проблеми з фінансами клієнтів банку почались саме після активного втручання Національного Банку України.

Під час прес-конференції були наведені документи, в яких можна побачити велику переписку з органами державної влади, а головне, що майже всі ці відповіді суперечать одна одній. Слід відзначити і те, що навіть народний депутат Віктор Янукович надсилав відповідне депутатське звернення з цього приводу на адресу Адміністрації Президента.

Я даю час владі на роздуми до 27 березня і звертаюся до Президента з проханням особисто втрутитися в ситуацію з банком, до Генерального прокурора з вимогою взяти під особистий контроль цю справу, яка чомусь знаходиться в районній міліції, а до заступника Генерального прокурора Рената Кузьміна із порадою: не роздавати коментарі за кордоном по справам Тимошенко, Луценко та інших політв’язнів, а долучитися до вирішення даного питання і притягнути до кримінальної відповідальності усіх причетних до знищення банку і замаху на життя людей, які стали заручниками цієї злочинної змови.

В свою чергу самі вкладники заявили, що збираються пікетувати Адміністрацію Президента 27 березня до останнього, до поки не отримають гарантій від влади про виплату їм їхніх грошей.

 

 

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=XAN0KuwOhDE


Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.