Примара референдуму таки бродить Україною

27 июня 2013, 11:07
Директор Агентства моделирования ситуаций
0
594

Чи є шанс у влади на результативний референдум?

Виходячи з інформаційної активності представників влади, ігнорування зауважень Венеціанської комісії,  омріяні і потрібні владі результати референдуму не дають декому спокійно спати. Скоріш за все, дуже оптимістичний сценарій проведення референдуму перечитується щодня.

Навіть пан Лавринович мав з цього приводу плідну дискусію 24-25 червня в Люксембурзі  з європейськими фахівцями. Як підсумок, міністр юстиції запевняє, що можна »правити» Конституцію на референдумі. Цікаво, хто з «народу» сформулює ці зміни до Конституціі та які вони будуть?)

Чи є шанс у влади на результативний референдум?

По-перше, це залежить від питань винесених на референдум та відповідального у владній команді за проведення такого референдуму.

По-друге, цікаво, як зреагує опозиція. Вона може використати цей референдум для початку президентської кампанії, зробивши для влади, а особливо для Президента Януковича, негативний результат таким собі "народним вотумом недовіри", що дасть моральну  перевагу і нетільки на 2015 рік.

По-третє, у влади замала підтримка серед громадян, щоб бути впевненим в запланованому результаті.

По-четверте, невідомо, яка буде реакція міжнародної спільноти та наслідки такої реакції.

Як підсумок, гра у референдум не тільки дороге задоволення, але й непрогнозоване з точки зору отримання необхідного результату для влади. Тому у владі є противники такого сценарію. Хто переконає Президента у своїй правоті, той з великою вірогідністю буде керувати президентською кампанією 2015 року.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.