Виявляється, що настанови Азарова і повчання Ківалова – це соціальна реклама

5 сентября 2013, 06:46
громадський та політичний діяч
0
817

Отримайте естетичну насолоду від грунтовної відповіді "5 каналу" щодо соціальної реклами

До мене як до Голови Комітету з питань свободи слова та інформації звернулися представники громадськості з приводу того, що на телеканалах під виглядом соціальної реклами з'явилася реклама політків, державних чиновників і вищих навчальних закладів. Зокрема, мова йшла про розміщення на «5 каналі» рекламного ролика, де народний депутат, почесний президент Одеської національної  академії Сергій Ківалов закликає здобувати вищу юридичну освіту... а далі здогадайтеся – де? 

Але як намагалася роз'яснити мені в офіційному листі-відповіді директор ТОВ «Телерадіокомпанія Експрес-Інформ», яке веде мовлення під логотипом «5 каналу», Н.П. Южаніна, виявляється, громадські організації та я як голова профільного парламентського комітету і співавтор Закону «Про рекламу», просто не розуміємо, що таке соціальна реклама. 

А тепер читайте та отримуйте естетичне задоволення :)

Виявляється, як пише автор, «В УКРАЇНІ ОСВІТА І НАУКА ПРОГОЛОШЕНІ НА ДЕРЖАВНОМУ РІВНІ ПРІОРИТЕТНИМИ, ЗОРІЄНТОВАНИМИ НА ПОТРЕБИ ОСОБИСТОСТІ, РЕГІОНІВ, ДЕРЖАВИ ТА Є ТАКИМИ, ЩО СПРИЯЮТЬ ФОРМУВАННЮ БАЗОВИХ ЦІННОСТЕЙ: ДЕРЖАВНОСТІ, СУСПІЛЬНОЇ СВІДОМОСТІ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ, ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ НАРОЩЕННЯ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОГО ПОТЕНЦІАЛУ НАЦІЇ.

«СУЧАСНИЙ СВІТ, ЯКИЙ ШВИДКО ЗМІНЮЄТЬСЯ, Є НАДЗВИЧАЙНО КОНКУРЕНТНИМ. ВІД ЯКОСТІ ОСВІТИ (СЕРЕДНЬОЇ, ВИЩОЇ) ЗАЛЕЖИТЬ, ЯКЕ МІСЦЕ МИ В НЬОМУ ЗАЙМЕМО. У НАС ПОВИННА БУТИ КОНКУРЕНТНА ОСВІТА, КОНКУРЕНТНА ПРОМИСЛОВІСТЬ, КОНКУРЕНТНА НАУКА, АБО Ж У НАШОЇ КРАЇНИ, У НАШИХ ЛЮДЕЙ ПЕРСПЕКТИВИ НЕ БУДЕ», - ТАК ПРЕМ'ЄР-МІНІСТР УКРАЇНИ МИКОЛА АЗАРОВ ПРОКОМЕНТУВАВ ДЕРЖАВНО ВАЖЛИВИЙ ПРОЦЕС ПІДПИЩЕННЯ РІВНЯ ВІТЧИЗНЯНОЇ ОСВІТИ...» 

Таким чином, нам дають зрозуміти, що якщо з якогось питання є настанови Миколи Азарова – то це вже є передумовами соціальної реклами. А тим більше, якщо про ці проблеми говорить САМ Сергій Ківалов... 

Оскільки, як пишуть на «5 каналі», «ЗРОЗУМІЛО, ЩО У ЦЬОМУ РОЛИКУ СОЦІАЛЬНОЇ РЕКЛАМИ ВЗЯВ УЧАСТЬ ЗНАНИЙ ПРАВНИК П. КІВАЛОВ С.В. – ЛЮДИНА, ЯКА ФАКТИЧНО СТВОРИЛА НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ОДЕСЬКА ЮРИДИЧНА АКАДЕМІЯ » та ба більше – «ВИБІР П. КІВАЛОВА С.В. ЯК «ПРОВІДНИКА» ІДЕЙ ПІДВИЩЕННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ У СУСПІЛЬСТВІ, ПОПУЛЯРИЗАЦІЇ ВИЩОЇ ЮРИДИЧНОЇ ОСВІТИ, ПРОФЕСІЇ ЮРИСТА, ЗАГАЛОМ, ЦІЛКОМ ЗАКОНОМІРНИЙ. ПАН КІВАЛОВ С.В. Є НАРОДНИМ ДЕПУТАТОМ П'ЯТИ СКЛИКАНЬ, ДОКТОРОМ ЮРИДИЧНИХ НАУК, ЧЛЕНОМ АКАДЕМІЇ ПРАВОВИХ НАУК, ЧЛЕНОМ АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК, ГОЛОВОЮ КОМІТЕТУ З ПИТАНЬ ПРАВОСУДДЯ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ. НЕДАВНО П. КІВАЛОВА С.В. ПРИЗНАЧИЛИ ПРЕДСТАВНИКОМ УКРАЇНИ У ВЕНЕЦІАНСЬКІЙ КОМІСІЇ...» 

До речі, керівництво «5 каналу» пояснює, що ніякої біди немає в тому, що ролик російськомовний, адже «ДЛЯ БІЛЬШ ПОВНОГО УСВІДОМЛЕННЯ ГЛЯДАЦЬКОЮ АУДИТОРІЄЮ СУСПІЛЬНО-КОРИСНОЇ ІНФОРМАЦІЇ РОЛИКА» телекомпанія вирішила розмістити субтитри українською мовою!    

Водночас, із відповіді цілком зрозуміло, що навіть якщо абстрагуватися від «соціально значимих» М. Азарова і С. Ківалова, то фахівці каналу не заперечують, що метою каналу було інформування потенційних абітурієнтів. Бо читаємо «МЕТА ЗАЗНАЧЕНОЇ СОЦІАЛЬНОЇ РЕКЛАМИ - ДОНЕСТИ ДО МОЛОДІ, ПОТЕНЦІЙНИХ АБІТУРІЄНТІВ, ДО ЇХНІХ БАТЬКІВ ІНФОРМАЦІЮ ПРО ТЕ, ЩО ВЧИТИСЬ, ЗДОБУВАТИ ВИЩУ ОСВІТУ МОЖНА І НЕОБХІДНО». Отже, фактично, мова йде про те, що відома особа, почесний президент Національного університету "Одеська юридична академія" напередодні вступної кампанії переконливо закликає абітурієнтів йти вчитися у заклад, в якому, до речі, більша половина випускників навчаються за контрактом, тобто – за гроші...   

Отже, можна отримати естетичне задоволення від такої професійної і грамотної відповіді «5 каналу», але плануватимемо у Комітеті за залученням громадськості обговорення того, як не допустити подальше зловживання соціальною рекламою. Адже очевидно: якщо таке зловживання має місце напередодні локальної акції під назвою «вступ до вишів», то можна собі тільки уявити, яке зловживання соціальною рекламою допускатимуть провладні політики і майбутні кандидати у президенти напередодні президентською кампанії.    

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Гости Корреспондента
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.