Чи допоможе гривні скасування бойкоту Євро-2012?

24 мая 2012, 14:12
Народний депутат Верховної Ради України VIII скликання
0
894

Чи допоможе гривні скасування бойкоту Євро-2012?

            Ситуація в Україні вже стала предметом окремого розгляду у Європейському парламенті. Під час півторагодинної дискусії (дуже довго як для такого поважного органу) депутати намагалися з’ясувати, як далі вирішувати проблеми, що виникли між Україною та ЄС. Адже особливості відправлення правосуддя в нашій державі стали причиною призупинення ратифікації угоди про асоціацію України із Євросоюзом та закликів лідерів деяких країн бойкотувати проведення футбольного чемпіонату Євро-2012.
Варто зазначити, що проти ізоляції України висловилися Польща, Чехія, Словаччина, Угорщина, Естонія, Литва та Швейцарія. І, хоча, згодом стало ясно, що бойкоту як такого не буде (УЄФА офіційно спростувала можливість перенесення чемпіонату в іншу країну, а європейські чиновники заявили, що бойкот – особиста справа кожного політика як приватної особи), такий розвиток подій не може не вплинути на економічні показники країни. 
             Наприклад, вже зараз представники туристичного та готельного бізнесу фіксують зменшення активності бронювання місць на період чемпіонату, хоча все мало би бути якраз навпаки. 100% наповненість туроператори гарантують лише для хостелів, тобто найдешевшого варіанту розміщення вболівальників. Не слід також забувати про те, що 13 із 16 команд учасників вибрали місцем свого базування Польщу. Все це знижує потенційні доходи країни від проведення фіналу футбольних змагань. До речі УЄФА вже прогнозує свої доходи від Євро-2012 на рівні EUR 1,345 млрд, що на  6 млн EUR менше ніж у 2008 році (тоді доходи зросли на 56% порівняно із чемпіонатом 2004 року). Союз європейських футбольних федерацій також констатує падіння доходів від продажу корпоративних пакетів для VIP-персон (EUR100 млн проти 155 млн у 2008 році).
Якщо згадати, що замість2 млрд  EUR видатків, запланованих у 2007 році, на проведення змагань  вже витратили близько 13 млрд  EUR навіть оптимістичні прогнози НБУ по можливому доходу від чемпіонату в розмірі 1 млрд EUR не вселяють оптимізму. Бо всі ці видатки навряд чи будуть компенсовані припливом валюти в країну, чия здатність обслуговувати зовнішні борги викликає сумніви у кредиторів. При замороженій співпраці з МВФ та неможливості розмістити євробонди Україна має виплатити в 2012 році $5,3 млрд по зовнішнім зобов’язанням, а з урахуванням внутрішніх боргів – $11,9 млрд.
До того ж не треба забувати про можливий вихід Греції із єврозони, реальні наслідки якого не може передбачити ніхто, тим паче прорахувати вплив цих подій на ситуацію в нашій країні. В цьому світлі незрозумілою виглядає позиція НБУ, який продовжує скуповувати євровалюту, яка вже впала на міжнародних ринках до півторарічного мінімуму. Якщо євро в середньостроковій перспективі впаде до 1:1,1 із доларом, із резервів Нацбанку автоматично зникне чималенька сума (внаслідок їхньої переоцінки). Що, звісно, ніяк не додасть стабільності українській гривні.

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Бизнес-блоги
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.