Нова схема по легалізації доходів. Практична порада

13 марта 2012, 16:27
Народний депутат Верховної Ради України VIII скликання
0
1564

Нова схема по легалізації доходів. Практична порада

Мінфін провів чергові аукціони по розміщенню облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП), які дозволили залучити в держбюджет близько 2,5 млрд грн. Серед цінних паперів були і облігації, номіновані в іноземній валюті зі строком обігу 1,5 роки на загальну суму $114,3 млн.

Саме до таких паперів, як стверджують в НБУ, неабияку цікавість (нарівні із банкірами) виявляє населення України. Тому Національний банк вже почав діалог із Міністерством фінансів стосовно спрощення процедури інвестування у валютні ОВДП. За даними центробанку, з початку 2012 року, надходження від розміщення валютний ОВДП на первинних аукціонах вже склали $279 млн. Оскільки тепер фізособи теж мають право купувати такі папери, в НБУ розраховують на збільшення обсягів залучених коштів. Бо, як свідчить офіційна статистика, станом на 1 лютого 2012 р. обсяг банківських вкладів громадян у валюті становив $18,8 млрд, а об’єми валюти на руках населення значно перевищують цю суму. З початку року середньозважена дохідність валютних ОВДП склала 9,27% річних, що наразі є більшим процентом ніж той, що пропонують банки по валютним депозитам.

Вочевидь, держава стурбована недовірою своїх громадян до вітчизняної грошової одиниці. При першій ліпшій нагоді вони намагаються замінити гривні в своїх гаманцях на долари, євро, або більш екзотичні грошові одиниці на кшталт швейцарських франків або норвезької крони. Що одразу ж відображається на розмірі золотовалютних запасів України. Наприклад, за минулий рік вони скоротилися на 8%, або на $2,7 млрд. У січні 2012 р. падіння продовжилося – на 1,3%, до $31,36 млрд.

Щоб заохотити громадян до купівлі державних цінних паперів, а не валюти, в НБУ нагадують, що валютні ОВДП можуть виступати у якості застави по кредиту. Крім того, по цим паперам держава гарантує 100% виплати. У Мінфіні вже заявили про наміри випустити валютні та гривневі облігації для фізосіб, номіналом від $500 до $1000. Їхній строк обігу буде від одного до трьох років, а дохідність – близько 9% річних. А головне, що самі фізособи звільнені від оподаткування процентного доходу, нарахованого на валютні ОВДП.

Тому можна сказати, що з’явилася нова схема по легалізації доходів фізичних осіб. Взявши в «оренду» у банків великі портфелі таких ОВДП фізичні особи можуть вже за кілька місяців задекларувати офіційні доходи, які не оподатковуються. Думаю, що це багатьом замінить «амністію» капіталів.   

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Бизнес-блоги
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.