Страховка і гарантія

16 грудня 2010, 08:13
Власник сторінки
Народний депутат Верховної Ради України VIII скликання
0
1092

Страховка і гарантія

Купуючи новий автомобіль, особливо в кредит, не можна обійтися без полісу КАСКО. Також Ви отримаєте від продавця гарантійний талон. Природа цих документів багато в чому схожа.

            Трапляється, умови гарантії конфліктують з досить важливими пунктами договору страхування. Найбільш поширене непорозуміння – визначення СТО для ремонту і обслуговування автомобіля. У недорогих полісах страхування зазвичай вказується, що компанія відшкодовує вартість ремонту не на фірмовому СТО, а на середньостатистичній станції обслуговування. У гарантійних документах навпаки – протягом зазначеного терміну слід відвідувати лише фірмові станції технічного обслуговування|, інакше гарантія може бути втрачена повністю або частково. Складність ситуації посилюється істотною різницею у вартості послуг фірмових і інших СТО.

            Автовласник постає перед нелегким вибором: самому платити за відновлення машини і зберегти гарантію, або ж відправитися на рекомендовану страховиком СТО і змиритися з втратою гарантії. Важко дати однозначну рекомендацію, як поступити в такій ситуації, у кожному конкретному випадку потрібно оцінювати залишковий термін гарантії, характер пошкоджень і інші обставини. Аби уникати подібних ситуацій, бажано вибрати такі умови страхування, які не загрожують втратою гарантії. А якщо вже договір підписаний і нічого змінити не можна, доцільно порадитися із страховиком, перш ніж їхати на СТО. В більшості випадків краще шукати рішення до того, як дилер дізнався про пошкодження машини.         

До юристів Всеукраїнської громадської організації «Захисту прав споживачів фінансових послуг» звертаються застраховані, які не можуть отримати виплату. А причина тут в тому, що страхова компанія спочатку погоджується виплатити компенсацію по страховому випадку, але для ремонту пропонує лише свою СТО, на якій черга - на найближчих півроку|. Логічно, що для автомобіля їздити півроку без ремонту - не найкращий варіант. За усною згодою, СК дозволяє ремонтуватися на якійсь іншій СТО, але після того, як справа зроблена, апелює до договору, в якому написано, що це було заборонено робити, таким чином клієнт втрачає право на відшкодування витрат.     

У котрий раз не втомлююся нагадувати – уважно читайте свої договори. Якщо сумніваєтеся, краще порадитися з незалежним експертом (страховиком, юристом). Якщо ж договір підписаний – умови доведеться виконувати.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Бизнес-блоги
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.