Про що мовчать страховики

23 декабря 2010, 07:39
Народний депутат Верховної Ради України VIII скликання
0
1774

Про що мовчать страховики

У арсеналі страховиків немало прийомів, що дозволяють компанії істотно знижувати розмір компенсації або ж зовсім нічого не виплачувати. Бажаючи застрахуватися, багато клієнтів вивчають і порівнюють договори компаній, зупиняючи свій вибір на тій, договір якої здається найбільш зрозумілим. При цьому важливо розуміти, що деякі пастки розставлені за рамками договору. Наприклад, при оформленні страхового випадку раптово може виникнути питання про утримання податків з суми виплати. На всі заперечення клієнта співробітники компанії посилаються на закон і запевняють, ніби окрім договору потрібно ще і закони країни виконувати. Зрозуміло, закони виконувати потрібно, проте сплата ПДВ – це обов'язок компанії, а не її клієнта.

Але майте на увазі, що згідно із законом про оподаткування фізичних осіб, лише в тому випадку, якщо страхова виплата не була використана на відновлення застрахованого майна, страхова виплата вважається доходом і оподатковується на доходи фізичних осіб у розмірі 15% від отриманої суми.

            Ще один сюрприз може бути пов'язаний з розділом договору «Обов'язки страхувальника». Часто в ньому перерахований ряд неістотних на перший погляд умов, проте невиконаний страхувальником обов'язок розглядається як порушення договору, а значить і виплата виявляється під питанням. Інколи в цьому розділі обмежений час, протягом якого страхувальник зобов'язаний заявити про випадок. Якщо, припустимо, протягом години цього не сталося, висока вірогідність, що компанія вважатиме себе вільною від зобов'язань.

            Аби не втрачати гроші через подібні нюанси, бажано перед укладенням договору дізнатися, як виплачує компенсації вибрана СК: з утриманням податку, або без. Про це можуть сказати співробітники компанії, що працюють у відділі врегулювання збитків, а так само клієнти, які вже страхувалися і отримували компенсацію. Інформація про традиції виплат багатьох СК є в Інтернеті. По відповідному пошуковому запиту можна дізнатися багато нового про більшість страхових організацій.

            Що стосується обов'язків страхувальника, досить прочитати цей розділ, запам'ятати основні пункти і відповідати на питання представників страховика відповідно умов договору.     

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Бизнес-блоги
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.