Закон про зайнятість = Закон про безробіття?

8 июля 2012, 07:42
політик, юрист
0
4745

Цього тижня парламентська більшість все ж таки ухвалила закон «Про зайнятість населення» - за відповідне рішення проголосували 265 провладних депутатів.

А Віце-прем'єр-міністр України - Міністр соціальної політики Сергій Тігіпко вже встиг заявити – цей закон є одним із кращих в Європі. За його словами, міжнародні експерти навіть збираються опублікувати цей документ, щоби нібито із ним могли ознайомитись інші країни та перейняти позитивний досвід. Чи так це насправді – залишається лише здогадуватися, оскільки міжнародна спільнота поки що жодних подібних заяв не оприлюднювала. Але точно можна сказати одне – попри такі гучні слова урядовця у прийнятому законі все ж таки є значні недоліки.

Зокрема, він так і не вирішив однієї із головних проблем української молоді -отримання  першого робочого місця. Нагадаю - стаття 14 урядового закону передбачає додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню молоді, яка вперше приймається на роботу, у вигляді встановлення на підприємстві квоти робочих місць. Якби не одне «але» -  розробники документу доповнили положення досі діючого законодавства одним застереженням – така гарантія поширюється лише протягом 3 місяців після закінчення або припинення навчання. Таким чином виходить, що стаття 14 прийнятого закону лише звузила права випускників. Щоби це довести, варто звернутися до звичайної статистики, згідно якої молодий українець витрачає на пошуки роботи щонайменше півроку. Тож відтепер молодим працівникам доведеться в авральному режимі протягом 3 місяців після закінчення ВИШу з ранку до ночі займатися пошуками роботи. Лише в цьому разі вони матимуть принаймні якийсь незначний шанс реалізувати свої «права».      

Далі – не краще. З прийняттям закону про зайнятість в дію вступила ще одна норма, яка визнає необов’язковою оплату стажування студентам ВНЗ і учням ПТУ. Згідно неї передбачається можливість укладення договору про стажування, в якому роботодавець за згодою сторін може звільнятися від виплати заробітної плати в період стажування. Врахуйте, що строк стажування може тривати до 6 місяців. Досі безкоштовне стажування було заборонене - якщо людину брали на роботу, то їй обов'язково повинні були платити заробітну плату. Тепер же маємо узаконену безкоштовну робочу силу – вам можуть пообіцяти робоче місце одразу після проходження безоплатного стажування, а по його закінченню просто відмовити у роботі.

Тож якщо європейські країни, як стверджує чинний Міністр соціальної політики, дійсно збираються перейняти цей законотворчий досвід нинішньої української влади, їхнім працівникам можна буде лише поспівчувати. А що тепер чекає на українців – залишається тільки здогадуватись. Так, лише за останні півроку наші громадяни стали шукати роботу на 30% частіше, а після прийняття зазначеного закону про зайнятість, схоже, що ці відсотки значно підскочать вгору. 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Бизнес-блоги
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.