Від Кабміну «з любов’ю» або 45 мільярдів гривень – олігархам у подарунок

23 августа 2012, 09:00
політик, юрист
0
2073

Цього тижня Кабінет Міністрів України прийняв постанову “Деякі питання використання державного майна для забезпечення розподілу природного газу”,

якою фактично подарував приватним підприємствам власникам облгазів державне майно для розподілу газу. А простіше кажучи – всі труби, якими постачається газ українцям.

Так, постанова передбачає, що державне майно передається газопостачальним підприємствам у право господарського відання, тобто безкоштовно віддається у користування.

Таке рішення уряду – це відверта та остаточна здача національних інтересів, яка до того ж завдасть значних економічних збитків держбюджету. Поясню чому. Досі газопостачальниками виступали державні підприємства, які відповідно безкоштовно користувалися мережами. Проте за часи владарювання ПР відбувається «оптовий розпродаж» за копійки обл- та міськгазів наближеним до неї олігархам. Весь цей час не вирішеним залишалося одне питання – що ж робити із трубами, якими постачається газ, та які жодним чином не можна продати? Як бачимо, вихід регіонали знайшли дуже швидко. І, як завжди, зиск від цього отримали ті ж самі «протеже» за рахунок звичайних українців. Адже, через передачу газопостачальних мереж у безкоштовне користування держбюджет втратив значну суму коштів, якою легко можна було б закрити всі існуючі «дірки», наприклад, із соцвиплатами. Оскільки реальна ринкова ціна цих мереж становить щонайменше 45 мільярдів гривень.

Але, насправді, ця проблема набагато масштабніша – отримавши «за просто так» у свої руки контроль за всією енергетичною системою країни, власники облгазів фактично забрались до квартири кожної української родини. Оскільки тепер вся система розподілення та постачання газу вийшла з-під контролю держави і перетворилася на дуже зручний механізм майбутніх маніпуляцій. Адже завжди можна буде легко комусь «прикрутити краник».

Для того, щоби завадити цим злочинним діям чинної влади Об’єднана опозиція «Батьківщина» звернулась до Генпрокуратури з вимогою негайно зупинити дію корупційної Постанови Уряду Азарова.

Більше того, народний депутат, голова Ради Об’єднаної опозиції Арсеній Яценюк розробив та вже зареєстрував законопроект "Про порядок постачання природного газу населенню України", мета якого – відстояти інтереси звичайних українців. Зокрема, це стане можливим завдяки повному переходу населення на використання газу власного видобутку. І це дійсно можливо, оскільки щороку наша держава видобуває 22 мільярди кубометрів природного газу, тоді як річна потреба населення становить лише 20 мільярдів кубометрів.

Окрім того, у законопроекті закріплено, що всі газопостачальні мережі мають бути державною власністю та передаватимуться у користування приватним підприємствам виключно на платній основі. Спеціально для цього буде створено єдиного національного постачальника. А українці отримуватимуть газ за собівартістю, яка нині становить 360 гривень за тисячу кубометрів, тобто щонайменше удвічі дешевше, ніж людям доводиться платити зараз.

Хочу нагадати, що свого часу Уряд Юлії Тимошенко ухвалив постанову № 775 від 10 червня 2010 року, якою газорозподільні мережі чітко визначались як об’єкти державної власності, що не підлягають приватизації. І саме цю постанову Уряд Азарова скасував однією з перших, щоби  відкрити шлях  до масштабного привласнення стратегічних ресурсів України.


Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Бизнес-блоги
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.