Портрет українця, вигідний ПР: п’яниця із порожніми кишенями

31 августа 2012, 10:17
політик, юрист
0
2379

Заборгованість по заробітній платі продовжує зростати, натомість українці починають шукати розраду у алкоголі - такі невтішні тенденції нині запанували у нашому суспільстві.

Їхній взаємозв’язок очевидний: вкрай жахливий стан економіки та як наслідок – низький рівень життя загнали громадян у безвихідну ситуацію. Хто в цьому винен – і так ясно, адже відповідальність за економічні показники та соціальні тенденції завжди лежить на чинній владі. Оскільки покращення життя власного народу – це її пряма відповідальність. Тільки от, як доводить практика, у нинішньої української влади занадто викривлене сприйняття поняття «покращення».

Так, заборгованість по виплаті зарплати в липні 2012 року зросла на 2,5% і сягнула майже мільярда гривень. Такі дані нещодавно оприлюднила Державна служба статистики України. Зокрема, всі рекорди по рівню боргів перед робітниками побила Донецька область, в якій було зафіксовано показник у 180 мільйонів гривень. Друге місце у антирейтингу посідає Харківська область із боргами у розмірі 115 мільйонів гривень. Замикає першу трійку боржників столиця України - у Києві працівникам недоплатили 85 мільйонів гривень. Таким чином виходить, що лише за останній місяць заборгованість перед робітниками зросла на 2,5%. При цьому левова частка зазначених боргів припадає на активно працюючі підприємства, а не на банкрутів, більшість з яких належить наближеним до чинної влади олігархам.

За таких обставин нещодавні заяви чинного прем’єра про те, що його уряду за два роки вдалося стабілізувати економічну ситуацію в країні та збільшити середню зарплату на тисячу гривень, фактично виглядають як знущання. Адже рівень заробітної плати ніяк не впливає на те виплатять її чи ні. І якраз ріст заборгованості в цьому питанні є найкращою оцінкою кількарічної діяльності регіоналів.

Більше того, чинній владі вдалося зробити навіть більше, ніж похитнути економіку країни – ще одним їхнім «досягненням» є те, що українці зневірились у владі як такій та почали шукати розраду на дні пляшки. Так, за даними фахівців, за останні півроку споживання горілки в Україні зросло на 20%. Експерти пояснюють такий стрибок попиту значним зниженням рівня життя людей і, як наслідок, різкою активізацією негативних соціальних явищ. На їхню думку, далі ситуація лише погіршуватиметься і вже за два місяці ряди п’яниць можуть зрости ще на 10%.

Можливо, це новий передвиборний хід провладної партії – задурити свідомість збіднілих українців горілкою та таким чином відволікти їх від набличаючихся парламентських виборів? Схоже, що це єдиний шанс регіоналів перемогти.  

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Бизнес-блоги
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.