Економіка України летить в тартарари, чинна влада умиває руки

2 декабря 2012, 08:33
політик, юрист
0
7074

Щойно завершилися вибори, як на-гора почали «вилазити» всі досі активно приховувані недоробки чинної влади.

Якщо, звичайно, можна так назвати провальну економічну політику Партії регіонів, яка ключовим гаслом на парламентських виборах обрала для себе так звану «стабільність» та хизувалася нібито її досягненням мало не на кожному кроці. Проте, як показують останні події, провладна партія  не має жодного уявлення ні про те, що таке стабільність, ні про те, що таке економічна політика.  

Так, вже сьогодні є прямі докази того, що нині в Україні – серйозна бюджетна криза. Першим дзвіночком, який розставив всі крапки над «і» та виявив досі приховувані тенденції, стала заборгованість заробітних плат бюджетникам. Станом на сьогодні вчителі та медики не отримали зарплатну плату ні за листопад, ні за грудень, а це – близько 10 мільярдів гривень, яких у бюджеті просто немає.

Чинна влада публічно заявила, що в ситуації, що склалася, винна виключно місцева влада. Зокрема, прем’єр-міністр Азаров повідомив, що нібито кошти у всіх областей на виплату зарплат бюджетникам були, тільки от вони їх «спрямували на інші видатки». Дивуватися нічому – фактично прем’єр вчинив за вже звичним сценарієм, який нинішній уряд практикує у тих випадках, коли не може заперечити очевидну власну провину – вішає всіх собак на підлеглих та ще й призначає перевірку їхньої діяльності. Інакше як показовим виступом такі дії назвати не можна.

Тільки от урядовці не врахували одне – є офіційні дані, які просто неможливо знехтувати чи заперечити. Так, за даними Державної казначейської служби, згідно з підсумками січня-жовтня 2012 року доходи бюджету становили 273 мільярда гривень за планового річного показника 374 мільярда гривень. Простіше кажучи, до держскарбниці не надійшло ще 100 мільярдів. І вже зараз цілком зрозуміло, що за час, що залишився до кінця цього року, така сума вже не збереться. Зокрема, незалежні економісти оцінюють дефіцит бюджету-2012 щонайменше у 35 мільярдів гривень.

Виходячи із кількарічного досвіду економічної політики чинної влади, замість того, щоби розв’язувати проблему бюджетного дефіциту, її відстрочуватимуть, а точніше – поглиблюватимуть, увімкнувши друкувальний станок. І вже зараз під великим питанням чи зможе нинішня влада виконати наобіцяне людям напередодні виборів.

Підтвердженням тому, що насправді не все «так добре в королівстві» став і нещодавно оприлюднений Міністерство економічного розвитку і торгівлі України прогноз. Згідно нього ріст реального ВВП України за підсумками 2012 року в листопаді погіршився до 1% у порівнянні з серпнем, коли зростання очікувалося на рівні 2,3%. Не кращі прогнози і на наступний рік – в 2013 зростання ВВП очікується на рівні 2,9%, тоді як чотири місяці тому експерти оцінювали його в 3,6%.

Всі ці показники говорять про одне – країна на порозі економічної кризи. Для того, щоби її уникнути необхідне термінове запровадження комплексних методів, серед яких найголовнішим є запровадження режиму максимальної економії з боку влади.

Проте, як свідчать факти, чинна влада економити не збирається. Скоріше, навпаки – можновладці відверто ігнорують факт існування проблеми та на фоні мізерних зарплат і пенсій громадян продовжують витрачати мільйони із бюджету на комфорт Президента. Зокрема, нещодавно з держбюджету вже вкотре було виділено 5,5 мільйонів гривень на додаткові ремонтні роботи дороги, що веде до мисливської резиденції Януковича «Сухолуччя». І це не зважаючи на те, що на ремонт цієї дороги вже витратили понад 122 мільйони гривень. Судячи із ціни, виходить такий собі «Золотий шлях» на дачу. А от доповнює картину нахабного марнотратства нещодавня витрата 2,5 мільйонів гривень на шини для авто Президента, яку регіонал Владислав Лук’янов вже встиг назвати «нормальною».   
Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Бизнес-блоги
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.