Мінус 500 лікарень за два роки: результати покращення від влади

12 июня 2013, 13:17
Владелец страницы
політик, юрист
0
2384

Вже третій рік як в Україні «впроваджується» пілотний проект реформи охорони здоров'я. За цей час чиновники не припиняють заявляти – це єдиний можливий варіант реанімації української медицини.


Що ми маємо за цей час? В 2011 році по всій України скорочено близько 300 лікарняних закладів та 1000 лікарів усіх спеціальностей. В 2012 році ця загрозлива тенденція лише продовжилась. Так, за попередніми даними Держстату в минулому році скорочено ще 130 лікарняних закладів, близько 7 тисяч лікарняних ліжок та 7 тисяч лікарів. Можновладці ж виправдовуються – країні не вистачає коштів на лікарні, от і доводиться їх скорочувати. Цікаво чути подібні заяви, особливо коли на наступний день помпезно відкривається нова лікарня, на будівництві якої «відмили» мільйони гривень.

Результати таких недолугих дій не забарились – в Україні спостерігається зростання загального рівня захворюваності. Так, якщо в 2010 році зареєстровано 417893 випадки виявлень новоутворень, то в 2012  - вже на 15 тисяч більше.

Цинічно, але чиновники дозволяють собі робити заяви, що українці задоволені медичною реформою. Чомусь самі українці дають діаметрально протилежні оцінки. Так, за даними опитування, проведеного органами Держстату у жовтні 2012 року, близько 17% сімей при потребі  не змогли отримати необхідну медичну допомогу, придбати ліки

І таких прикладів подвійних стандартів від влади можна навести безліч. Чого лише варта сумнозвісна реформа швидкої допомоги. Зі слів чиновників все йде добре, є лише маленькі організаційні проблеми. Насправді ж, ситуація катастрофічна – жахливий стан машин швидкої, відсутність медичного обладнання.
За таких обставин стає зрозумілим, що обіцяна чинною владою «реанімація медицини» буде здійснена хіба що після її клінічної смерті. І саме над цим нині активно працюють урядовці.
Рубрика "Блоги читателей" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Бизнес-блоги
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.