Закриття шкіл – це не «модернізація» та "пакращення"!

21 июня 2013, 14:04
політик, юрист
0
624

До мене як до народного депутата звернулися мешканці села Шпендівка Кагарлицького району з проханням не допустити закриття місцевої загальноосвітньої школи.

Так, Кагарлицька районна рада затвердила районний план створення шкільних округів та модернізації мережі навчальних закладів на 2012-2015 роки, в результаті якого у 2013 році планується ліквідація Шпендівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, у 2014 році – ліквідація Жовтневої загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів, у 2015 році – ліквідація Демівщинської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів.

Насправді такі дії Кагарлицької районної ради є незаконними, оскільки згідно законодавства реорганізація і ліквідація загальноосвітніх навчальних закладів у сільській місцевості допускаються лише за згодою територіальних громад. Жодних громадських слухань напередодні прийняття рішення про закриття шкіл проведено не було.

Лише згодом, у ході проведення зустрічей із жителями села Шпендівка до депутата Кагарлицької районної ради Папіженко Н.В. звернулися мешканці з проханням зупинити незаконне закриття школи. А 11 квітня 2013 року були проведені громадські слухання територіальної громади села Шпендівка, у ході яких було прийнято рішення про непогодження ліквідації Шпендівської загальноосвітньої школи.

Аналогічна ситуація складається навколо загальноосвітніх закладів сіл Жовтневе та Демівщина Кагарлицького району.

З огляду на таку ситуацію я направив депутатські звернення генеральному прокурору, міністру освіти та голові Київської обласної державної адміністрації з вимогою провести перевірку незаконного рішення Кагарлицької районної ради про ліквідацію трьох загальноосвітніх шкіл та притягнути усіх винних осіб до відповідальності.

 

Рубрика "Я - Корреспондент" является площадкой свободной журналистики и не модерируется редакцией. Пользователи самостоятельно загружают свои материалы на сайт. Редакция не разделяет позицию блогеров и не отвечает за достоверность изложенных ими фактов.
РАЗДЕЛ: Бизнес-блоги
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции.