Ласкаво просимо в хаос економічного рейдерства!

19 серпня 2024, 18:19
Власник сторінки
posternak.udar@gmail.com
0
39

Війна поставила на виживання український бізнес, від чого безпосередньо залежить і державний бюджет, що наразі зорієнтований на оборону.

Руйнація ринків збуту і логістичних ланцюгів, мобілізація кваліфікованої робочої сили, шалені кредити, енергодефіцит це лише айсберг проблем, з яким зіштовхується бізнес-середовище.

Станом на 2023 рік країну залишили понад 18 мільйонів людей. Падіння ВВП за підсумками 2022 року склало 28,8%. У 2023 році, незважаючи на тенденцію до відновлення, ВВП був приблизно на чверть менший, ніж у 2021 році.

Підприємці понесли величезні збитки, але багато хто дивом продовжує триматися на плаву, забезпечуючи державу і суспільство якісним сервісом та надаючи людям робочі місця. Залишаються прибутковими деякі підприємства, які вбудовані в соціальні послуги і удар по яким призводить до суттєвого дисбалансу в умовах економіки воєнного часу.

Окрема історія з підприємствами сфери охорони здоров’я та медичних послуг. Це та сфера, від якості роботи якої залежить колективна стійкість суспільства, його загальне самопочуття. Для прикладу, в сфері приватних медичних лабораторій, законтрактованих Національною службою здоров’я України, одним з лідерів на ринку є «Ескулаб». 

На початку блогу я відзначив декілька ризиків для бізнесу в період воєнного часу. І тут треба згадати, що одним із надзвичайно актуальних став ризик втрати контролю над своїми активами. Мова йде про банальне рейдерство. Так, воно процвітає і набуває сили. І от зараз «Ескулаб» опинився волею дій співвласників Дениса Мельника і Станіслава Луговського на межі втрати провідної ролі на ринку. На жаль, війна породила відчуття безкарності у частини нечесних на руку бізнесменів і, користуючись зосередженістю держави на обороні від ворога, розв’язала їм руки в надії перерозподілити ринок на свою користь.

Лише порахуйте: за керівництва Сергія Дядюшка, у якого згадані вище Мельник і Луговський намагаються рейдерським шляхом відібрати долю бізнеса, у 2023 році «Ескулаб» сплатив 33,8 млн грн податків, зокрема ЄСВ 14,97 млн грн, військовий збір 1,33 млн грн, ПДФО 14,034 млн грн. Підприємство входить до десятки найбільших платників податків Львівської області і надає роботу тисячам працівникам. Уявляєте, яким ударом для державного бюджету стане «дерибан» «Ескулабу», якщо рейдерська атака досягне успіху?

Якщо державні органи та правоохоронці не здатні звернути увагу на такі кричущі випадки атаки на підприємства, то чого дивуватись, коли сотні українських компаній передислоковуються закордон, сприяючи відтоку трудового, фінансового та інтелектуального потенціалу. Активну роль міг би зіграти і парламентський комітет, і Офіс протидії рейдерству, і бізнес-асоціації, і медійні кола.

Успішне захоплення одного великого підприємства рейдерами фактичне запрошення до хаосу у всіх інших секторах бізнесу. Чи готова держава мати під боком одну велику війну з РФ і безліч малих економічних війн всередині себе?

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости бизнеса
ТЕГИ: рейдерство,ВВП,бізнес,податки,війна
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.