Потужні IPO майнери, NFT, стейблкоїн від Societe Generale та інші проекти

15 грудня 2023, 16:38
Власник сторінки
Інвестор, засновник холдингу White Rock Management,
0
919
Потужні IPO майнери, NFT, стейблкоїн від Societe Generale та інші проекти

Що рухає курс біткоїну нагору

Крипторинок має великі надії на розвиток NFT-біткоїну, і в США в тому числі. Однак поки що американці з'ясовують ставлення до цього активу, по-різному визначаючи його сутність (цінний папір, товар, валюта), та затягуючи надання дозволів на випуск NFT, ринок не стоїть на місці, а продовжує активно розвиватися та реалізовувати нові проекти.

Хороший приклад видобувачам крипти нещодавно подав майнер з ОАЕ Phoenix Group (заводські потужності його ферм оцінюються у 725 МВт на рік) — своїм успішним первинним публічним розміщенням акцій (IPO) на $370 млн на фондовій біржі Абу-Дабі. Інвесторам запропонували паперів на 17,6% капіталу (907,3 млн акцій по $0,4 за штуку), а кількість заявок на них перевищила пропозицію одразу в 33 рази, і досягла $12 млрд (2022 року компанія показала прибуток $171 млн, а за 9 місяців 2023-го — $76 млн). Неймовірний інтерес, завдяки якому ціни на акції компанії лише за перший день розміщення підскочили на 50%. Що має надихнути багатьох інших майнерів, які проходять міжнародний аудит та розвивають свої проекти, у тому числі в межах підготовки до IPO.

А ще стало відомо, що компанія засновника соціальної мережі Twitter Джека Дорсі зібрала $6,2 млн. під запуск OCEAN — проекту, який обіцяє вирішити проблему централізації майнінгових пулів. Зараз ці пули зберігають винагороди за додані до блокчейн блоки транзакцій та комісії перед розподілом між майнерами всередині пулу. За допомогою OCEAN цю практику хочуть змінити використанням посередників та організацією виплат майнерам безпосередньо.

За даними RootData, у листопаді-2023 загальний обсяг вливань венчурного капіталу в криптовалютні компанії зріс одразу на 179% – з $430 млн до $1,2 млрд. Кошти отримали 93 проекти проти 76 у жовтні.

Інший цікавий і зовсім свіжий приклад подав класичний фінансовий інститут — французький банк Societe Generale, який повідомив про запуск продажів власного стейблкоіна (криптовалютний токен), прив'язаного до євро — EUR CoinVertible (EURCV). Структура вивела новий інструмент на криптовалютній біржі Bitstamp у Люксембурзі.

Коментуючи цю подію, голова дочірньої компанії банку SocGen Forge Жан-Марк Стенгер зазначив, що 90% стейблкоїнів прив'язані до долара, тому євроінструмент буде не лише затребуваним, а й оригінальним.

Повністю нарощуються і прямі інвестиції у криптовалюти, обсяги дедалі солідніші. Наприклад, наприкінці листопада стало відомо, що американський розробник програмного забезпечення та один з найбільших власників біткоїну, компанія MicroStrategy купила BTC ще на $600 млн. На цю суму вона змогла придбати 16 130 бітків, і тепер має 174 530 BTC. Її засновник Майкл Сейлор уточнив, що тримає у цих монетах $5,28 млрд.

Інвесторів вражає подорожчання біткоїну, тому можна не сумніватися, що в цю криптовалюту продовжать активно вкладатися. Провідні аналітики пророкують BTC подальше подорожчання у 2024 році.

Наприклад, генеральний директор Galaxy Digital Майк Новограц спрогнозував у найближчі 12 місяців підвищення ціни до 69 тис. доларів. ринку, ймовірність чого зараз оцінюється на рівні 90%. Ще серед факторів, що стимулюють підвищення курсу, він виділив невизначеність напередодні майбутніх США виборів президента в листопаді 2024-го. Криптовалюти нарівні із золотом стали активом-притулком.

Аналогічну аргументацію на користь зростання ціни біткоїну наводять і інші провідні криптоактивісти, троє з них взагалі передбачили у 2024 році досягнення BTC $100 тис. – це гендиректор Ledger Паскаль Готьє, голова Lightspark Девід Маркус та топ-менеджер біржі CoinDCX Віджай Айяр. Але до всіх перерахованих факторів вони додали також халвінг біткоїну наступного року.

Крипторинок неминуче йтиме вгору. Передбачаючи нове подорожчання крипти, інвестори реалізовуватимуть нові проекти та запускатимуть нові продукти. А всі ці старти гратимуть на нове зростання курсу. Скептиків ставатиме дедалі менше, а криптоактиви поступово замінятимуть фіатні валюти, витіснятимуть їх.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости бизнеса
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.