Чи такий страшний особистий бренд, як його малюють

21 листопада 2023, 17:34
Власник сторінки
Стратег, фахівець з антикризових комунікацій
0
15

Особистий бренд має велике значення в публічній комунікації компанії або бренду – це демонструють дані багатьох досліджень.

Особистий бренд має велике значення в публічній комунікації компанії або бренду – це демонструють дані багатьох досліджень. Хтось погоджується, а хтось готовий вступати у дискусію та доводити протилежне. Які існують міфи та страхи довкола особистого бренду, розповідає старший стратег PR-агентства MAINSTREAM Наталія Жилінкова.

Особистий бренд не підходить для PR бізнесу

За даними міжнародного видання , в основі якої – трифакторна модель розвитку репутації, та розробка унікального позиціювання для корпоративних лідерів або власників компаній. Ми починаємо з детального опису того, де ви знаходитесь, якого рівня впізнаваності хочете досягти у майбутньому, і навіщо це вашому бізнесу. Необхідно розуміти, які ресурси, інструменти та навички вам знадобляться для досягнення мети. Та як вас мають сприймати клієнти, співробітники, акціонери або потенційні партнери. Інакше зусилля виглядатимуть, як хаотичний продуктовий набір із супермаркету. Наче і продукти купив, і гроші витратив, але готової страви так і не виходить.

Публічні топменеджери – мішень для конкурентів

По-перше, від такого не застрахований ніхто. І тільки від компанії залежить, чи залишаться зіркові топменеджери в команді.

По-друге, відмовлятися від розвитку особистого бренду співробітників через можливість їхнього подальшого звільнення схоже на відмову їх навчати. Як писав Брайан Трейсі у книзі “Мотивація”, "А що, якщо ми їх навчимо, а вони підуть?" Це неправильне питання. Правильне питання: "А що, якщо ми їх не навчимо, а вони залишаться?".

З розбудовою особистого бренду так само: якщо не просувати топменеджерів, вони не зможуть ефективно працювати та виконувати фінансові цілі компанії. Але нюанси цього просування необхідно обговорити на початку, щоб сторонам було комфортно та цікаво, а топменеджмери не стресували від виконання KPIs ще й у цьому.

Війна – отже, особистий бренд не на часі

Кризові ситуації є періодом для можливостей і нових досягнень. Мовчати або ігнорувати публічні комунікації є хибним шляхом. Тому що довіра, в першу чергу, є до людини, а не до компанії. Комунікація від імені реальної людини в складні часи занадто важлива.

Особистий бренд допоможе розмовляти з аудиторією, як “людина до людини”, конвертувати ліди у клієнтів, зберігати та залучати талановитих фахівців, укріплювати репутацію компанії та виділятися на конкурентному ринку. Але варто пам‘ятати, що «театр починається з вішалки». Яким би досконалим не був особистий бренд, лише один невдалий жарт помічника або недбалість рецепціоніста можуть спаплюжити перше, а можливо, й останнє враження про вас та компанію.

Як писав Воррен Баффет, “Потрібно 20 років, щоб створити репутацію, і 5 хвилин, щоб її зруйнувати". Але це вже зовсім інша історія.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости бизнеса
ТЕГИ: бренд,комунікації
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.