Удар струмом по малому бізнесу

21 березня 2023, 12:42
Власник сторінки
Инженер технолог ракетного топлива
0
25
Удар струмом по малому бізнесу

Енергетики дурять малий бізнес?

Сьогодні в умовах цієї жахливої та ганебної війни, яку підло розв’язав проти нас неадекватний сусід, ми шануємо не тільки наших військових. Ми щоденно дивимося на самовідданий труд наших енергетиків, котрі вдень і вночі ремонтують та відновлюють розбомблені об’єкти.

Але нажаль, в відносинах з малим бізнесом є й дуже багато неприємних нюансів, які сповільнюють і гальмують усі зусилля підприємців. Кажу відверто, я можу підтвердити документально кожне слово, яке збираюся вам казати.

Всім відомо, як одна структура Київенерго поділилася на дві - ДТЕК та YASNO. Одна керує електрикою безпосередньо, друга опанувала гроші. Но надають незрозумілості підприємцям обидві.

У кожної з цих частин «для зручності» користувачів є можливість створення особистого кабінету. Споживач може подивитись рахунки, стан своїх розрахунків, та ще багато інформації. Майже все дуже добре. Особливо те, що можна вносити покази лічильників для визначення споживання та сплати рахунків.

Но з деякого часу внесення показників почало штучно сповільнятися. Покази неможливо було ввести. Щоб просто ввести показники, споживач-малий підприємець докладав все більше зусиль. А попередні показники почали дивним чином змінюватися. Спожита енергія почала штучно збільшуватися. В мене є документи, що таким чином малому підприємцю споживання збільшено на 700 кВт.

Далі, в особистому кабінеті неможливо побачити, за яке споживання та скільки з його авансового платежу списуються гроші. Нараховуються тільки авансові платежі. З початку місяця на 100 % споживання на поточний місяць. Та ще до 25 числа 100 % на наступний місяць. Як уявити реальне споживання? В особистому кабінеті є акти приймання-передачі, які споживач повинен підписувати. Але щоб відкрити їх та підписати потрібен електронний підпис. Ні, не той який має кожен підприємець. Особистий електронний підпис задля підписів цих документів по електриці. Причому на кожен об’єкт електрики окремий підпис. Якщо ви маєте 10 об’єктів електрики, то зробіть будь ласка 10 підписів. Ну звичайно, цей підпис виготовлює одна компанія, яку вказує ДТЕК або YASNO. І дійсний цей електронний підпис лише рік. Антимонопольний комітет! Ау! Не чують. Та в розрахунках YASNO тільки рахунки на авансові платежі. Скільки коштів за яке споживання ви не знайдете ніде та ніколи.

Зрозуміло що почали збільшуватися суми рахунків. Все це при комерційному тарифі, який виставляли у 5.60 грн. з ПДВ за 1 кВт. В мене є відповідь на запит одного підприємця, згідно якої тариф для його об’єкту визначено на лютий у розмірі 5.35 грн з ПДВ за 1 кВт. При цьому, йому в розрахунках рахували все по тарифу біля 5.60 грн. А де 25 коп.? Треба сказати, що після звернень йому почали рахувати по 5.35 грн за 1 кВт.

Маленька кафешка споживає десь 1 тис. кВт на місяць. Майже 250 грн в місяць й небагато, але в витратах 5600 грн. Тільки на електроенергію.

Отак! ДТЕК додала 700 кВт. YASNO намагається ще щось з нього зірвати? Що йому робити, якщо всі електроструктури проти нього!

А далі нехай Держава галасує про підтримку малого бізнесу. А Баба Яга (ДТЕК та YASNO?) проти! Так і живемо.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости бизнеса
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.