Через Covid-19 кількість безробітних жінок в Україні зросла на 6%

09 грудня 2021, 16:09
Власник сторінки
0
13

За останніми даними Держстату України від початку пандемії Covid-19 майже півмільйона українок стали безробітними

За останніми даними Держстату України від початку пандемії Covid-19 майже півмільйона українок стали безробітними. Загалом пандемія позбавила робочих місць понад 54 мільйони жінок по всьому світу, і, згідно з дослідженням Washington Post, 90% із них більше ніколи не повернуться на роботу через досягнення непрацездатного віку. 

 

Найбільш масові звільнення відбувалися у сферах готельно-ресторанного бізнесу, роздрібної торгівлі та клієнтського сервісу, понад 50% працівників яких – жінки. Протягом першого року пандемії в Україні втратили роботу 4% жінок, за 2021 рік цей показник зріс до 6%. Говорячи про міжнародний ринок працевлаштування, за даними Організації економічного співробітництва та розвитку, загальна кількість безробітних жінок в Європі зросла на 3,3% від кінця 2019 року.

 

«Covid-19 став каталізатором масових скорочень на тлі закриття підприємств та компаній, при чому переважно це стосується тих сфер, де більша частина працівників  – жінки. Але не можна забувати про медиків, попит на яких не вщухає вже два роки. При цьому сьогодні дві третини медперсоналу становлять жінки, а в таких країнах як, наприклад, Німеччина цей показник сягає 90%», – коментує Ольга Чубенко, засновниця онлайн-сервісу роботи за кордоном Jobian.

 

Із початком всесвітньої кампанії вакцинації від Covid-19, та, як наслідок, відновлення діяльності підприємств та установ, гендерний розрив у сфері зайнятості потроху скорочується. Проте найближчим часом вийти на доковідний рівень не вдасться, що пояснюється високим попитом на «чоловічі» професії, а також адаптацією значної частки професій до дистанційного формату чи повної автоматизації.

 

«Ще до Covid-19 жінки були більш вразливі у питаннях працевлаштування, а із початком пандемії дисбаланс досягнув пікових показників. Проте світ починає оговтуватись від тотальних локдаунів та жорстких обмежень, відновлюють роботу сфери гостинності та HoReCa, а отже ситуація потроху повертатиметься до норми, – зазначає експертка з питань міжнародного працевлаштування Ольга Чубенко. – Головна умова відновлення балансу – вакцинація, що сьогодні є фактичною перепусткою для офіційного працевлаштування».

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости бизнеса
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.