Постики в соцмережах: як та що писати?

10 лютого 2021, 21:30
Власник сторінки
Копірайтерка-маркетологиня, редакторка
0
17

Чи реально у 2200 символів передати думку та не програти маркетингову війну конкурентам? Звідки черпати ідеї та як оформити текст?


У нас, копірайтерів, є звичка “посилати голуба” в матеріал, з яким працюємо. Наприклад, шапка профілю в Instagram повинна містити щось особливе і УТПшне, аби закохати користувача за 30 секунд. 


Не новина, але й посил дописів давно перестав бути просто “рекламним”. Інтерактиви, життєвість, іронія і сарказм - ось що в тренді, а не “професійний професіоналізм професійно прописаний”.


Чому розмір та вигляд має значення?


Уявіть, ви прийшли на побачення, а ваш кавалер у сандалях на шкарпетку. Красиво? Старомодно. 


Теж саме і про тексти, в яких візуальна частина чи то приваблює, чи то викликає нудоту.


Абзаци, списки, підзаголовки - рятівний круг будь-якого дописувача. 


Емодзі? Якщо вже так кортить, бодай використайте найменше. І не потрібно пропускати пробіли, а позаду залишати крапку. Просто смайлик і все. 


Те що просто - не завжди дешево


Не будьте занудами, перестаньте розписувати думку десятьма рядками. Скоротіть. Приміром, “жахливо боюсь стоматологів і все що з ними пов’язано, бо ендомотор гуде, лікар в уніформі, пахне стерильністю...” можна змінити на “у мене дентофобія - стах дантистів”. 


Або пригадайте романтичну переписку, де “Привіт, Андрію! Тут така справа… Хочу…”


Коротко. Чітко. Ясно.


Не забудьте про персоналізацію


Цьогоріч (та й завжди, якщо точно) читачу важливо “побачити” у літерах себе. Себе отакого, якому, виявляється, потрібні ваші продукти. 


Не треба починати текст зі стандартного “великий відсоток населення носить наші антикоронавірусні маски”. Проверніть цю аферу креативніше, опишіть конкретну людину.


А можете й про себе розповісти, де “після застуди та всієї сімейної ідилії з медикаментами я точно не буду ігнорувати масковий режим”.


Тримайте кермо, слизько


В соцмережах, звісно, не як на дорозі у метелицю, але не менш важливо рухатись прямо й догори в статистиці. Зокрема, у тексті донести свій єдиний посил.


Пишіть про себе, якщо ви не пам’ятник


Гранітна плита - мовчазна, тверда, неприступна, “сіра” і така, аби всім було “норм”. А в копірайтингу ні, ту слово за “запальничкою”, що запалить інтерес в читачів. І “запальничка” тут ви, автор.


Чим більше подобається темка, тим краще ви розпишете її в рядках.


І, як же без цього, не забувайте про красиві фото до публікацій, бо соцмережі - в першу чергу візуальне дійство, а вже потім підписи.


Ваша копірайтерка-маркетологиня

 та редактор за сумісництвом, Ірина Дацюк


Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости бизнеса
ТЕГИ: бизнес,социальная реклама,українська мова,текст,копирайт
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.