Зростання оренди поза містом: агломерації можуть збільшитися після карантину

12 квітня 2020, 19:40
Власник сторінки
Народний депутат України, Секретар Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядуванн
0
404

В карантинний період на ринку нерухомості з’явився цікавий тренд. За останні декілька тижнів в Україні значно зріс попит на оренду будинків за містом.

Працюючи у віддаленому доступі та бажаючи більше часу проводити на природі і не відчувати себе настільки ізольованими, люди почали шукати альтернативні варіанти проживання. Зараз попитом користуються невеликі будинки з гарним ремонтом, розташовані в котеджних містечках, вартістю від 1 до 2 тисяч доларів на місяць. Враховуючи усі переваги, чимало людей ймовірніше за все вирішить продовжити жити за містом й по закінченню карантину.

Українці, в яких є певні заощадження, готові орендувати як комфортні котеджі, так і звичайні сільські будинки поблизу міст аби на свіжому повітрі перебувати в самоізоляції в період карантину. Така тенденція зараз притаманна не тільки Україні, а й Європі та Америці. В багатьох країнах світу люди, які мають або орендують заміські будиночки до встановлення жорстких заходів щодо пересування в період карантину переїхали до них з великих мегаполісів. Зокрема,  чимала кількість жителів Нью-Йорку переселилися в передмістя перечікуючи карантин.

Варто зазначити, що більше 50% з 1.9 млн м² введеного в експлуатацію житла у 2019 році в Київській області – це одноквартирні будинки. У Києві за цей же період з майже 1.2 млн квадратних метрів введеного житла одноквартирні будинки складають лише 5%.

Крім того, зараз в Україні попит простежується і на купівлю за містом таунхаусів. Зазвичай у нас під цим терміном розуміють частину будинку з окремим входом. Популярним є сегмент невеликих дво- чи трьохповерхових будиночків площею до 120 квадратних метрів. Також до таунхауса зазвичай йде ділянка площею до 1 сотки. Звісно, городину на такій не виростити, проте можливість жити в окремому будинку, а на подвір’ї поставити барбекю чи гойдалку, є для багатьох покупців перевагою.

Для будівельників це шанс продовжити працювати на об’єктах, які потребують дещо менших вкладень. У тому числі, компанії можуть почати освоювати нові для себе сегменти – як-то будівництво типових котеджних містечок, або містечок із дуплексами та таунхаусами. Варто зауважити, що такі будинки вже давно популярні за кордоном. Тоді як в Україні однією з причин відносно невисоких темпів розвитку сегменту була радянська спадщина зі стереотипом, що жити треба в місті, а єдина можлива нерухомість за його межами – це дача.

Також за цим трендом має слідкувати місцева влада усіх великих українських міст. Зростання темпів переїзду мешканців за межі міст в агломерації призведе до збільшення навантаження на основні транспортні артерії. Отже, вже зараз необхідно працювати над покращенням транспортного компоненту у вигляді доріг і пропонувати людям альтернативні способи дістатися на роботу. Найкращим варіантом є рейковий транспорт – швидкісні електрички, що так популярні в усіх великих європейських містах.

В Україні зростання міських агломерацій проходить дещо меншими темпами, ніж в більшості розвинутих країн. Люди звикли жити в містах, і часто суто психологічно не можуть погодитися на переїзд до менших містечок за 5-20 кілометрів від великого мегаполіса. Але ситуація з карантином може остаточно переломити пріоритети для більшості містян, які вже сьогодні активно орендують нерухомість за містом. А після закінчення карантину за швидше всього розглядатимуть як основний варіант для інвестування та життя.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости бизнеса
ТЕГИ: оренда
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.