Безпека вашого бізнесу

09 вересня 2019, 17:48
Власник сторінки
«ARTIUS, АО» керуючий партнер, партнер Холдингу охоронних підприємств «Шериф», віце-президент ААУ
0
43
Безпека вашого бізнесу
Віталій Мацелюх «ARTIUS, АО» керуючий партнер, партнер Холдингу охоронних підприємств «Шериф», віце-президент ААУ

«Моя мета — щоб кожен бізнесмен засинав та прокидався тільки з думками про розвиток свого бізнесу»

Україна активно прагне йти європейським шляхом, особливо в аспекті ведення бізнесу. Однак важливим питанням є не так ведення бізнесу, як його стратегічне планування. Сьогодні загрози для бізнесу можуть надходити звідусіль: тиск з боку влади, рейдерські захоплення партнерами, шахрайство співробітників, хакерські атаки та злочинні дії контрагентів. Головне — потрібно знати, що можна захистити себе і свій бізнес.

Про те, як убезпечити бізнес, розкаже керуючий партнер Адвокатського об'єднання ARTIUS, партнер Холдингу охоронних підприємств «Шериф», віце-президент ААУ Віталій Мацелюх

— Віталію, розкажіть, як Ви розпочали бізнес?

— У 2007 р. я закінчив юридичний факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Вже на 4‑му курсі я почав займатися юридичною практикою: спочатку помічником депутата Верховної ради України та спеціалістом у сфері тендерів, а вже через рік, після завершення навчання, у 2008 р. відкрив свою юридичну компанію. У 2015 р. ми зробили грандіозний ребрендинг, що вплинуло на збільшення кількості клієнтів та підвищення якості послуг, оскільки штат поповнився кваліфікованими та досвідченими адвокатами.

Свою діяльність ми розпочали з тендерних закупівель — це наша найсильніша практика. У далекому 2008 р. першими працівниками нашої компанії були вихідці з Тендерної палати України, одні з найсильніших спеціалістів у тендерних процедурах. Відповідно, ми зайняли нішу на ринку як спеціалісти з тендерів. Наш колектив є співавтором законопроектів та великої кількості пропозицій щодо вдосконалення тендерного законодавства.

Проте займаючись цією діяльністю, в певний момент я зрозумів, що нам мало однієї практики, що ми можемо більше. До того ж мене переслідувала думка про те, що з часом спеціалісти в тендерних закупівлях можуть перестати існувати. Згодом так і сталося. Наразі експерти вже не так потрібні, оскільки є ProZorro. Після введення цієї системи з ринку почали зникати консультанти, які допомагали замовникам проводити торги. Однак ми не зникли, а підлаштувалися та стали ще сильнішими. Як і раніше, наша компанія надає консультації та супроводжує весь процес проведення тендеру. Окрім того, ми зробили акцент на учасників, допомагаючи їм вигравати мільйони. Ми проводимо семінари та тренінги з державних закупівель.

Згодом я почав розвивати напрямок корпоративного права, оскільки це моя основна спеціалізація. Відповідно, коли більше ніж 10 років займаєшся бізнесом, то знаєш всі проблеми цього напрямку. Також з 2008 р. ми об'єднали співпрацю з компанією «Шериф», лідером охоронних послуг. АО ARTIUS відповідав за юридичний напрямок, а «Шериф» — за охоронний блок питань.

З часом, коли наші клієнти часто зверталися з питаннями захисту, а наша спільна діяльність допомагала їх вирішувати, ми зробили акцент на комплексному захисті. До кожного питання залучався адвокат АО ARTIUS та спеціаліст у сфері безпеки компанії «Шериф». Будь-які події, в тому числі рейдерські захоплення наших клієнтів, захищала професійна група.

Ми зрозуміли, що ця послуга актуальна, вже після першого випадку в практиці, коли два найкращих друга не поділили між собою бізнес. Вони взяли земельну ділянку і поділили на дві частини. Один займався ресторанним бізнесом, а інший — готельним. Коли досягли успіху, один з них вирішив, що йому ніхто не потрібен для подальшого розвитку, і все перереєстрував на себе. Наш клієнт, приїхавши до свого ресторану, не зміг туди потрапити, оскільки там вже стояла інша охорона. Взявшись за справу, ми змогли повернути клієнту право власності на цей об'єкт та забезпечили надійну охорону приміщення. Після цього випадку ми почали актуалізувати послугу захисту бізнесу.

— Чому Ви вважаєте себе спеціалістом у цій сфері?

— Жодна компанія, окрім нас, не має такого досвіду та ресурсу, який допомагає нам забезпечити надійний супровід будь-якого бізнесу (навіть найбільшого) від загроз. Ми надаємо повний комплекс послуг: від створення підприємства («правильної» реєстрації, укладання партнерських угод між засновниками, оптимізації оподаткування, захисту майна) до подальшого його супроводу та необхідної ліквідації. Ми проводимо всі дії для створення бізнесу таким чином, щоб партнери в майбутньому були готовими до будь-яких труднощів, конкуренти не змогли «забрати» бізнес, структуруємо компанію.

Ми надаємо повний юридичний супровід діяльності: розробка всіх контрактів, угод, супроводження будь-яких перевірок, суди, обшуки, виїмки, допити, відкриття нових філіалів, будівництво нових складів, офісів, трудові спори. Навіть якщо у клієнта з'являються сімейні проблеми, ми також їх вирішуємо. Окрім того, ми надаємо повну фізичну безпеку: забезпечуємо особисту охорону, охорону сім'ї, бізнесу, заводів, офісів, майна, авто та ін. за допомогою застосування технічних засобів охорони, новітніх технологій, фізичної охорони (виставляємо охоронців). Наша служба безпеки надає рекомендації щодо технічного забезпечення офісу. Аналізуючи бізнес клієнта, ми проводимо повний аудит його безпеки (як юридичної, так і фізичної).

— Які завдання Ви ставите перед собою?

— Моя головна мета полягає в тому, щоб кожен бізнесмен лягав спати та прокидався тільки з думками про розвиток свого бізнесу, а всі його проблемні питання вирішувалися професіоналами з безпеки. Він має планувати свій день, рік та бізнес виключно на результат — отримання прибутку, а не як зустріти «перевіряючого», з якого боку та хто з контрагентів розпочинає атаку, хто збирає проти нього інформацію та для чого він це робить, хто з працівників продає конфіденційну інформацію чи краде на підприємстві. Ми забезпечимо безпеку кожній людині та бізнесу!

— Розкажіть про послуги, які Ви надаєте?

— АО ARTIUS є лідером у галузі проведення публічних закупівель. Ми пишаємося виграними тендерами, яких близько 98%. Це абсолютно наша «стихія»! Нещодавно ми почали проводити семінари для замовників та учасників, оскільки маємо унікальний досвід, яким можемо поділитися. Звісно, основною нашою практикою є захист бізнесу. Тут варто згадати не лише повний юридичний супровід від ARTIUS, але й фізичну охорону від «Шериф».

До речі, сьогодні однією з найзатребуваніших послуг є особиста безпека. Послуга працює таким чином: ви реєструєте в нашій базі номер телефону (свій чи будь-якого члена сім'ї). Надалі, де б ви не були, яка б ситуація вам не загрожувала — телефонуєте нам і можете розраховувати на швидку та якісну охорону для вашого захисту. За лічені хвилини до вказаного місця приїжджає озброєна група швидкого реагування.

Ще однією актуальною та унікальною послугою є «експрес-захист». Якщо у бізнесмена виникає будь-яка негативна ситуація з ним особисто чи його бізнесом (рейдерська атака, обшук, затримання), то за викликом виїжджає адвокат з охороною та вирішує всі питання, які виникли, а клієнт нічим не переймається.

Одним з важливих аспектів для ведення успішного бізнесу є правильна реєстрація торгового знака та його захист від недобросовісних конкурентів і наслідувачів, які копіюють бренд та нелегально продають свою продукцію під його ім'ям. Ми надаємо повний комплекс послуг із захисту торгової марки та інтелектуальної власності, проводимо свої розслідування з виявлення «зазіхачів» на ваш бренд. Ви завжди будете у виграшній позиції за цим критерієм.

Також ARTIUS має сильну практику з податкового, земельного та будівельного, кримінального, сімейного і трудового права. Однією з практик, якою ми пишаємося, є розвиток спорту в Україні. Наші адвокати представляють інтереси багатьох Федерацій України, спортивних клубів та спортсменів. Я займаюся спортом та пропагую його необхідність у житті кожної людини.

— Які ще унікальні послуги Ви надаєте?

— Сьогодні дуже популярними є послуги детектива. В нашому холдингу сформований цілий департамент під назвою «Захист бізнесу та детективна діяльність». Спеціалісти (детективи) можуть перевірити будь-яку інформацію, вашого партнера по бізнесу чи контрагента, виявити загрози (як зовнішні, так і внутрішні) на підприємстві. Також усім нашим клієнтам в межах послуги захисту бізнесу ми рекомендуємо перевіряти персонал, особливо ТОП-посади. Перевіряти потрібно в момент прийняття на роботу, а також під час виконання покладених обов'язків. Майже кожна компанія зіштовхується з шахрайством з боку персоналу, тому ми не просто рекомендуємо, а навіть наполягаємо на перевірці. Перевіряючи людей, спеціалісти нашої служби безпеки використовують поліграф (детектор брехні). До речі, у процесі роботи ми успішно проводимо контрольні закупівлі та виявляємо фінансові махінації.

— Яка перевірка має найбільший попит?

— Особливо актуальною для бізнесу є перевірка контрагентів та партнерів. На жаль, українське законодавство дозволяє відкрити фірму і закрити її за один день, внаслідок чого маємо ситуацію безвідповідальності перед контрагентами за свої борги. Тому ми перевіряємо підприємства, з якими ви маєте бажання укласти контракт, та надаємо висновок про те, можна довіряти компанії чи ні. Наразі такі послуги найбільш актуальні для закордонних компаній (інвесторів), які ведуть бізнес на території України. Проте українські підприємства також вже починають думати про завтрашній день.

— Поділіться цікавими кейсами.

— Їх багато, розкажу про найцікавіші. Нещодавно ми розпочали співпрацю з однією з найбільших компаній платників податків в Україні. Завдання полягало в тому, щоб провести повний аудит керівного складу персоналу підприємств та дізнатися, чи немає внутрішніх і зовнішніх загроз для компанії. Клієнт не мав підозр, просто хотів провести перевірку. Однак виявилося, що за деякими особами насправді велося спостереження та збиралася інформація. Ми змогли не лише запобігти злочинним діям стосовно керівництва компанії, але й захистили її від серйозних загроз.

До речі, напрямок перевірки персоналу ми актуалізували після того, як наша компанія зіштовхнулася з такою проблемою. Співпрацюючи з компанією (великим імпортером в Україну), супроводжуючи всі юридичні питання, ми отримали завдання від власника перевірити діяльність підприємства, оскільки були підозри у фінансовому аспекті — отримання прибутку не в повному обсязі. Ми ініціювали внутрішню перевірку на аудит та фінансові операції. Достатньо швидко ми виявили, що протягом тривалого часу бухгалтер виводила кошти з підприємства на свої блага. Після виявлення ми порушили кримінальну справу та успішно закрили це питання. Окрім того, перевіривши досьє цієї особи, ми були надзвичайно здивовані, оскільки раніше її вже притягали до кримінальної відповідальності саме за такі дії. Після цього власник компанії доручив нам перевірити весь персонал.

— Сьогодні багато компаній позиціонують себе у практиці захисту бізнесу. Чим Ви відрізняєтеся від конкурентів?

— Хороше запитання і дуже проста відповідь. Насамперед, ми пропонуємо повний комплекс захисту. Багато хто обирає для себе одну сферу: хтось займається кримінальними справами, хтось ходить тільки на допити, а хтось займається лише партнерськими договорами. Наша компанія надає повний комплекс послуг: від відкриття компанії, контролю подальших всіх дій та ситуацій до повноцінного захисту професійною охороною.

— Чи потрібні зміни до законодавства у зв'язку з діяльністю, яку Ви надаєте?

— Обов'язково! Особливо прийняття відповідного Закону, який регулюватиме детективну діяльність. В Україні багато хто займається такою діяльністю, але вона не регламентована. За закон вже проголосували, але чекають підпису Президента.

— Які основні поради Ви можете надати для захисту бізнесу?

— Насамперед, проведіть аудит системи корпоративної безпеки. Для його проведення потрібні кваліфіковані адвокати, аудитори та спеціалісти з безпеки. Залучіть професійну службу безпеки, яка правильно вибудує схему захисту вашого підприємства. Створіть план дій для співробітників у разі обшуку або рейдерського захоплення. Перевірте персонал, особливо тих, хто вже давно працює. Якщо ви володієте торговою маркою, переконайтеся в її захищеності та відсутності підробок. Обов'язково проведіть аудит з технічного оснащення офісу. Проводьте тренінги для персоналу із залученням зовнішніх служб. Ми пропонуємо провести у вашому офісі тренінг «маски-шоу» на реальних відчуттях. Наші адвокати та працівники СБ вміло перевтілюються у працівників правоохоронних органів, а наші охоронці — у професійних штурмовиків. Після такого квесту ваш офіс буде готовий до будь-яких перевірок.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости бизнеса
ТЕГИ: бизнес,адвокат,малый бизнес,адвокатские услуги,малый и средний бизнес,бизнесмен,защита,адвокатура,защита прав граждан,защита персональных данных
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.