Захід vs Схід
02 лютого 2019, 19:47
Власник сторінки
Підприємець
Відпочивав у Карпатах і замислився: край розвивається, всі працюють, туристи їдуть. Люди самі забезпечують себе роботою. А що на Східній Україні? Біднота та горе.
«Є вільні номери», «Прокат велосипедів», «Гуцульські страви», «Українські сувеніри» - такі вивіски без перебільшення на кожному кроці в містах і селищах українських Карпат. Ціни переважно не низькі, але бюджетні варіанти також є. На відсутність туристів місцеві не скаржаться. Край активно розвиває туризм і підлаштовується під потреби гостей. Люди не лише з нашої країни, а й із сусідніх їдуть сюди помилуватися надзвичайними природними пейзажами, покататися на гірських трасах та відчути справжній український колорит.
Був тут 10 років тому і зараз - Яремчу просто не впізнати. За цей час кількість готелів збільшилася в десятки разів.
Відпочиваючи замислився, що тут працюють всі, хто хоче заробляти, а не скаржиться на відсутність роботи. Що не кажи, а заможність йде з Заходу. Тут нема ні заводів, ні промисловості чи виробництва, а люди здатні прогодувати себе і своїх дітей, а найбільш активні ще й розширюють бізнес. Схід України завжди вважав, що годує всю країну. Натомість, як виявилося, не здатний прогодувати і себе.
Хтось продає на ринку карпатські доробки (гуцульські вишиванки, магніти з пейзажами, сувенірні мундштуки, прикраси з бісеру, вироби з овечої вовни), хтось виробляє бринзу та домашнє вино. Катання на квадроциклах, конях, екскурсії у гори, оренда велосипедів – найменший перелік послуг, які пропонуються. Туристам, які приїздять кататися на лижах, потрібно десь жити. Мешканці будують готелі або здають кімнатки у своїх помешканнях.
Людям потрібно харчуватися. Банош, український борщ, грибна юшка, деруни, сало, узвар – все це традиційні карпатські страви, приготовлені гостинними мешканцями.
Так, місцеві жителі їздять на заробітки у сусідню Польщу, але повертаються і розпочинають власний бізнес. Все це створено недавно руками та головою простих українців. Вони не чекали, поки хтось прийде й щось дасть.
Поляниця – село у підніжжя гірського курорту Буковель. Символ села – перевернута «догори ногами» хата, в якій розташовується музей, де також все «догори ногами»: стільці та стіл прикріплені до стелі. Символізує вона життя селян, яке було кардинально змінено після того, як поруч з селом почали будувати гірський курорт. З’явились туристи, а отже, їх потрібно було десь селити, годувати, розважати й забезпечувати дозвілля. Так місцеві мешканці стали розвивати туризм і годувати себе. Буквально за рік село стало найбагатшим у регіоні – тепер тут і сучасна школа з басейном, й інші блага цивілізації.
Що нам дав Майдан?Якби в країні продовжував правити Віктор Янукович, то Схід прийшов би на Захід у вигляді бідності й рабства. А так є надія, що дух Заходу незабаром розповсюдиться на всю країну.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.