Що об’єднує Кримський міст, акумулятори «Іста», санкції та Томос?

22 січня 2019, 09:55
Власник сторінки
0
192
Що об’єднує Кримський міст, акумулятори «Іста», санкції та Томос?

Незважаючи на санкції, українські компанії продовжують торгувати з Росією, і, навіть, приймали участь у будівництві так званого "Кримського мосту"

    Минуло вже півтора роки, відколи Наказом Президента були введені санкції проти 468 підприємств з РФ, серед яких не лише соціальні мережі та банки, але й велика кількість об’єктів промисловості. Звернемо увагу саме на них. Якщо узагальнити простою мовою – введення санкцій передбачає заборону означеним підприємствам здійснювати свою діяльність на території України. Ця вимога має і обернену сторону: українським організаціям заборонена співпраця з об’єктами зі санкційного списку.
    Наразі говоримо лише про юридичну складову і залишаємо за дужками те, що будь яка співпраця з агресором для свідомого українця є неприйнятною.
    А тепер – до суті. Сумно звучить, проте неможливо заперечувати того факту, що деяка кількість наших громадян виїжджає на заробітки в Росію, в тому числі, й на будівництво «Кримського мосту». Гроші ж не пахнуть, але мова зараз не про моральний портрет заробітчан. А про те, що раз-по-раз у новинах і соцмережах проглядали оповіді очевидців та журналістів про техніку на будівництві мосту, обладнану українським устаткуванням. Ба, навіть були заяви постпреда Президента по Криму про зухвалість українських компаній, що надавали робочу силу та техніку на це будівництво, про необхідність застосування санкцій проти них. Від слів до дій, щоправда, не дійшло, і ці факти швиденько загули, незважаючи навіть на те, що до розслідування доклали руку ТСН.
    А загули тому, що серед таких компаній-зрадників опинилися дві: Національна акумуляторна корпорація «ISTA» та Дніпропетровський дослідний завод «Енергоавтоматика», які входять у концерн «Укрпромінвест».
«Група «Укрпромінвест» нараховує більше 50 підприємств. Серед найвідоміших в Україні компаній до групи входять: «Рошен», «Рідна марка», промислово-інвестиційний холдинг «Богдан», ВАТ «Черкаський автобус», Луцький автомобільний завод та завод «Ленінська кузня». Головою ради директорів є народний депутат, бізнес-партнер та армійський побратим Президента Порошенка Ігор Кононенко. Співвласником «Енергоавтоматики», а відтак і головою ради «Іста», є колишній заступник гендиректора «Укрпромінвест» та старий бізнес-партнер Порошенка Олег Зімін.
    Формально жодне з цих підприємств не належить Петрові Олексійовичу, проте усі вони зареєстровані за київською адресою по вулиці Електриків, відомою як «колиска» корпорацій Порошенка та Кононенка. За документами бенефіціарами Корпорації «Іста» є дехто Дмитро Демянчук і Надія Кавуненко – ділова партнерка колишньої помічниці Порошенка і дружини Олега Зіміна, Нелі Зіміної. Власником же «Енергоавтоматики» та «Іста-центр», згідно ЄДР, є невідомий громадянин РФ, що проживає у Великобританії, Віктор Потапов.
 
    Загалом за роки війни ці підприємства збагатилися на 256 млн гривень за рахунок постачання акумуляторів Росії, які потім використовувалися у машинах на будівництві «Кримського мосту». А поміж ділом оснащували наші танки такими ж самими акумуляторами. Метал же, зокрема, необроблений свинець, приміром «Енергоавтоматика» протягом останніх років купувала у московського ЗАТ «Метком Групп».  
Такі от санкції проти агресора…
Схоже, що Томос, про який на усіх білбордах тільки й мови, – це спроба отримати індульгенцію від українського народу, та чи цього достатньо?
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Новости бизнеса
ТЕГИ: Порошенко,санкции,бізнес,санкції,Керченский мост,томос
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.