Власник сторінки
Народний депутат Верховної Ради України VIII скликання
Митні розклади
Працівники Державної митної служби вже почали на практиці відпрацьовувати норми Митного кодексу. Із середини березня при перетині кордону імпортери стикнулися із масовими затримками із оформлення вантажів, зокрема на Південній митниці та у Чопі. В якості головної причини називалося підвищення вартості розмитнення товарів у декілька разів. Згодом митники спростували цю інформацію.
Цікаво, що новий Митний кодекс, прийнятий парламентарями якраз напередодні, вводить нову процедуру визначення вартості вантажу.Звідси і чутки про підвищення вартості розмитнення товарів, бо дорожча база – більше митний збір та ПДВ. Згідно із цим порядком декларант або уповноважена ним особа мають заявляти «митну вартість, визначену ними самостійно, у тому числі за результатами консультацій з митним органом, або скориговану за результатами контролю, здійсненого митним органом». Тобто насправді у декларанта не буде жодного шансу самостійно визначити вартість товару, якщо вона вийде нижчою, ніж вказана інспектором. У імпортера буде лише такий вибір: або погодитися із запропонованою ціною або ввезти товар під свої гарантійні зобов’язання, але у будь-якому випадку податки будуть платитися із вартості, яку визначила митниця. Хоча згідно із правилами СОТ декларанту має надаватися час на обґрунтування своєї позиції, а митники мають приймати письмове рішення із поясненням свого ціноутворення.
Подейкують, що митну вартість підняли тому, що з українських кордонів зникли так звані «блатні» фірми, без посередництва яких (звісно, платного) не можна було спокійно ввезти майже нічого. Зазвичай імпортери платили частину грошей у бюджет, а іншу (значно більшу) – вказаним фірмам. Але реалізація заявлених президентських соціальних ініціатив вимагає коштів, які треба десь узяти. Адмініструвати «блатні» фірми стало складно. От і вимушені були із самого верху дати команду на перерахунок усіх коштів, зібраних з імпортерів, до бюджету. Тобто, суми, які раніше платилися «в общак», підуть на потреби бюджету. Це позитивна тенденція. Питання чи надовго?
Почалася і робота над ліквідацією різноманітних пільг на ввезення товарів. Першими під удар потрапили фармацевтичні товари.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.