Що буде з малим бізнесом після першого квітня

04 квітня 2011, 06:53
Власник сторінки
Народний депутат Верховної Ради України VIII скликання
0

Що буде з малим бізнесом після першого квітня

1 квітня 2011 р. вступив в силу третій розділ Податкового кодексу, що стосується сплати податку на прибуток підприємств. З цього дня компаніям, що працюють за загальною системою оподаткування, заборонено відносити на валові витрати вартість товарів та послуг, куплених в «спрощенців» (ст. 139 ПК), що робить їх співробітництво з приватними підприємцями невигідним. В результаті дрібні бізнесмени будуть змушені від сьогодні або продавати товар кінцевим споживачам, або співпрацювати з собі подібними, чи закритись.

У податківців своя правда. Згідно з даними ДПАУ, в січні-лютому 2011 року кількість фізосіб-підприємців збільшилась на 2,5%, в порівнянні з аналогічним періодом 2010 року. 170 тис. фізосіб-підприємців, за підрахунками податківців, замішані в схемах оптимізації. Виходить, що заради цих 170 тис. держава готова поставити під загрозу існування 1 млн. підприємців, не враховуючи їх найманих працівників. Куди підуть ці люди? Вони або продовжать працювати, але вже на нелегальній основі, або займуть чергу на біржі праці. До  речі, зниження кількості безробітних, що розпочалось минулого року, знову призупинилось, і почало зростати. Згідно з даними Держкомстату, рівень безробіття в Україні за лютий 2011 р. в порівнянні з січнем збільшився на 5,3% - до 616, 7 тис. осіб. Це 2,2% працездатного населення. Кількість громадян, що отримують допомогу по безробіттю – зросло на 4,1%.

Що стосується збільшення кількості підприємців, то це можна пояснити не стільки покращенням умов бізнесу, скільки труднощами, пов’язаними з процедурою ліквідації підприємств. В залежності від регіону та рівня «зв’язків» за проведення процедури, потрібно заплатити 3-30 тис. грн. неофіційної винагороди податківцям. Звичайно, в таких умовах дешевше здавати пусті звіти. Слід враховувати і такий варіант обходу нових податкових норм, як створення замість «єдиноподатника» нового підприємства на загальній системі оподаткування, яке може претендувати на 5-річні податкові канікули. Або використання його в якості буферу між спрощеною та звичайною системою оподаткування.

Було б логічно вводити податкові канікули не для нових підприємців, а для вже існуючих та працюючих єдиноподатників. Тим більше, що умови, за яких новостворена компанія може користуватися благами податкових канікул, майже неможливі для виконання підприємствами малого та середнього бізнесу.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Бизнес-блоги
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.