Дерегуляція - створення труднощів і боротьба з ними

12 грудня 2011, 07:13
Власник сторінки
Народний депутат Верховної Ради України VIII скликання
0

Президент підписав чергову порцію законів, що стосуються дерегуляції ведення бізнесу.

Ось, скажімо, законом № 3993-VI розширили мережу дозвільних центрів, наказавши відкрити їх не тільки на міському, а й на обласному рівні. Пояснення цьому таке: мовляв, є ряд дозволів, які можуть видаватися тільки на обласному рівні. Такі центри виключають необхідність звернення окремо до кожного територіального органу, якщо відповідний дозвіл надається на обласному рівні. Шкода тільки, що вже існуючі «єдині вікна» є такими лише за назвою, а насправді підприємці продовжують бігати по управліннях та департаментах різних органів влади. Адже у бюрократії є свій, цілком матеріальний інтерес. Свідоцтва платника ПДВ не видають по три місяці! Підприємці повідомляють, що місцеві податківці вимагають по 2000 доларів за свідоцтво.

Інший документ, № 3994-VI врегулював питання видачі копії ліцензії фізичним  особам-підприємцям для кожного місця проведення ліцензованої діяльності. Приблизно так, як юрособи отримують копії ліцензії для кожного зі своїх філій.

Нарешті, законом № 3995- VI з переліку документів дозвільного характеру у сфері госдіяльності викреслені свідоцтва про право на заняття адвокатською і нотаріальною діяльністю. Ці види діяльності, як відомо, до розряду господарської не відносяться і до зазначеного переліку потрапили помилково. Адже свідоцтва адвокатів і нотаріусів лише підтверджують належну кваліфікацію фахівця. Тому самі свідоцтва ніхто й не думав скасовувати.

У ході адміністративної реформи ліквідували Держкомпідприємництво, а потім, йдучи назустріч побажанням малого бізнесу відновили «вихід на уряд», прийняли рішення все повернути на місце. А скільки було сказано добрих слів на користь скасування обов’язковості печаток для юросіб! Щоб, врешті-решт, парламентарії почули умовлянням банкірів з Українського кредитно-банківського союзу не робити цього, і відхилили відповідний законопроект (№ 9172 від 19 вересня 2011).

Ліквідували близько 12 тис. підприємців, які надавали не передбачені законом адміністративні послуги і навіть подали проект закону «Про адміністративні послуги» (проект № 9435 від 9 листопада 2011 р.). А потім в законі про обласні дозвільні центри закласти норми самофінансування цих структур за рахунок видачі платних довідок.

В результаті – свіжий звіт про конкурентоспроможність регіонів України показує, що негативний вплив податкової політики серед усіх проблемних факторів для вітчизняного бізнесу зріс за рік з 14% до 16%, корупції – з 10% до 15%.     

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Бизнес-блоги
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.