Рейд на рейдерів

28 лютого 2012, 14:03
Власник сторінки
Народний депутат Верховної Ради України VIII скликання
0

До 1 квітня 2012 року в Україні не залишиться законних підстав для існування рейдерів.

До 1 квітня 2012 року в Україні не залишиться законних підстав для існування рейдерів. За півтора місяці уряд обіцяє підготувати законодавчі зміни, які мають перекрити всі відомі нині шляхи реалізації схем по захопленню чужого майна. Таку амбітну ціль виголосив тоді ще перший віце-прем’єр, міністр економічного розвитку і торгівлі України Андрій Клюєв. Але його нещодавнє призначення на пост голови СНБО ставить під сумнів реальність виконання цих планів. Хоча й не виключено, що саме цей орган стане центром антирейдерської боротьби.

Перш за все урядовці хочуть законодавчо чітко визначити термін «рейдерство» та його ознаки. Крім того, у Кабміні мріють про створення публічного реєстру компаній та осіб (в тому числі суддів), що займаються цією негарною, але дуже прибутковою справою. Спеціальна міжвідомча комісія кожні два тижня буде контролювати втілення у життя цих планів. До того ж заплановано перевірки юридичних та охоронних компаній, яких підозрюють у співпраці з рейдерами.

Проте реалізація подібних задумів викликає великі сумніви. Бо ще нікому в світі не вдавалося написати ідеальний закон, а пірати і розбійники ніколи добровільно не відмовлялися від здобичі. Як тільки будуть перекриті старі схеми захоплення підприємств, одразу ж виникнуть нові. Можливо, навіть за допомогою тих же експертів, що напишуть антирейдерський закон. Навіть в генпрокуратурі знають, що це питання економіки: якщо захопити бізнес дешевше ніж його купити – рейдерство буде квітнути. Тим паче, що самі керівники прокуратури та МВС зізнаються в корумпованості судів, правоохоронних органів та органів державної влади.

І окремо складати переліки тих, хто сприяє цьому ганебному явищу теж не треба – вони всі на виду. Досить мати мужність і волю дізнатися, яким коштом скромні держслужбовці живуть на заздрість простим громадянам країни. І віддати їм належне нехай навіть по діючому законодавству. Як відомо, той, хто хоче щось зробити шукає спосіб, а той хто не хоче – причину.

Поки що статистика боротьби з рейдерами не на користь держави. За три минулих роки в Україні було виявлено 189 злочинів, пов’язаних з рейдерством. Найчастіше намагаються відібрати приватні готелі, торгівельні центри, складські приміщення, а також земельні ділянки в рекреаційних зонах. У підсумку – лише 52 кримінальні справи. Скільки із них доведено до суду і який вирок винесено винуватцям – невідомо.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Бизнес-блоги
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.