Власник сторінки
Народний депутат Верховної Ради України VIII скликання
Ризики для брокерів
Уряд визначився із методикою контролю роботи митних брокерів. Відповідно до статті 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» Кабінет Міністрів України затвердив критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження діяльності митного брокера. А вже згідно зі ступінню ризику визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду.
У додатку до постанови КМУ №219 від 21 березня 2012 року вказано, що такими критеріями є додержання вимог, передбачених Ліцензійними умовами провадження діяльності митного брокера. Та дотримання вимог господарського законодавства та законодавства з питань митної справи. Нарешті в якості третього критерію визначено строк провадження митним брокером господарської діяльності. Спираючись на оцінку цих критеріїв, уряд традиційно пропонує розділяти всіх суб’єктів по трьом ступеням ризику - високому, середньому та незначному.
До категорії суб’єктів з високим ступенем ризику, зокрема, відносяться митні брокери, які не підтвердили факт наявності договору страхування своєї діяльності. Пильну увагу контролерів приверне також накладення штрафу за порушення митних правил, як тільки його розмір перевищить мінімально можливий по відповідній статті Митного кодексу. Встановлення розміру штрафу у відсотках від вартості товарів та/або транспортних засобів теж недобрий знак.
Легко зрозуміти підвищену увагу контролерів до брокерів, які працюють не більше року та встигли за цей час оформити менше 100 митних декларацій. Теж саме відбудеться у разі, коли кількість відмов у оформленні вантажу перевищить 10% загальної кількості поданих декларацій впродовж трьох місяців, що передують даті оцінювання ризику. Підозри викликатимуть і часті зміни керівника та головбуха (більше двох разів на рік), а також недостатнє використання електронної форми декларування (менше 30% митних декларацій і попередніх повідомлень).
Брокерами із середнім ступенем ризику вважатимуться ті хто має мінімальні штрафні санкції та за два роки не спромоглися оформити більше 200 митних декларацій. Усі інші вважатимуться мало ризикованими. Таких будуть перевіряти лише раз у п’ять років. Митних брокерів із середнім ступенем ризику – раз у три роки, а високо ризикових – раз на рік.
Зважаючи на те, як часто митники накладають штрафи та прискіпуються до правильності заповнення документів, можна з легкістю прогнозувати, що більшість брокерів може стати високо ризиковими. Або щоб не стати такими та уникнути перевірок – платити додатково тим, хто будь якої миті може відмовити в прийнятті документів.
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.