Інкубатор для українських акул бізнесу

13 червня 2012, 12:44
Власник сторінки
Народний депутат Верховної Ради України VIII скликання
0

В семи кілометрах від Києва в селищі із красномовною назвою Щасливе відкрився черговий бізнес-інкубатор.

Це вже другий подібний заклад, відкритий за останні півроку в Україні. Він надаватиме послуги по розвитку нових бізнес-проектів-стартапів із подальшим їх супроводженням та залученням інвестицій. Бізнесменам-початківцям для подолання «долини смерті» – проміжку часу від початку реалізації ідеї до перших доходів, коли неясність перспектив та брак коштів можуть легко знищити компанію – пропонуватимуть повний цикл бізнес-девелопменту. Тобто майбутнім Біллам Гейтсам допоможуть не тільки скласти бізнес-план та визначити організаційну структуру їхньої компанії, а ще й найняти персонал, захистити авторські права та прорекламувати своє дітище.

Це нагадує програму «Стартовий капітал» на телеканалі Business, де бізнесмени давали гроші на перспективні інвестпроекти. Кожному проекту надається ментор – зазвичай досвідчений підприємець а інколи навіть і сам інвестор, який має власний погляд на проект та чітке розуміння того, як на цьому можна заробити.

Взамін помічники стануть співвласниками нового підприємства, а коли воно добре стане на ноги, вони продадуть свою частку, щоб отримані кошти знову із вигодою вкладати в чергові перспективні ідеї. Інвесторів цікавлять такі інноваційні сфери як ІТ, мобільні технології, хмарні обчислення, біотехнології та проекти в сфері альтернативної енергетики.

До речі, такі процеси притаманні не лише Україні. В епоху бурхливого розвитку цифрових та інформаційних технологій держави починають конкурувати за таланти у сфері інновацій. Наприклад, з 2010 р. Росія інтенсивно реалізує ідею створення власного аналогу Кремнієвої долини. Під Москвою будується інноваційний центр «Сколково». По суті ціле місто, де вчені, конструктори, інженери та бізнесмени разом із освітянськими проектами будуть працювати над створенням конкурентоспроможних розробок світового рівня по п’яти напрямках: інформаційні, ядерні та космічні технології, біомедицина, енергоефективність. На 1 червня 2012 р. статус учасника центру присвоєно 493 компаніям, 159 із яких зареєстровані в кластері ІТ.

Швидкість втілення ідеї – одна із головних переваг у сучасному світі. Зміна технологій, платформ та пристроїв відбувається так швидко, що зволікання із реалізацією перспективної ідеї може стати фатальним для стартапу, чиє місце на ринку займе сотня інших аналогічних проектів. Тому своєчасна допомога на старті може зробити ІТ-індустрію тим самим рушієм по створенню інноваційної економіки в Україні.     

Про те, що наша країна – невичерпне джерело талантів свідчать хоча б дані про рівень наших ІТ - спеціалістів. Скажімо, об’єми українського експорту ІТ- послуг в 2011 р. досяг $1 млрд. Таких же обсягів має досягти в 2012 р. електронна комерція на внутрішньому ринку (ріст на 30%). По кількості програмістів на душу населення Україна в числі лідерів. При цьому кількість вакансій програмістів у 2011 році подвоїлася. Відповідно і вітчизняні хакери не сидять склавши руки: в березні 2012 р. країна зайняла п’яте місце серед країн світу, на ресурсах яких розміщені шкідливі програми (10% всіх таких програм світу!)

Схоже, що нарешті і чиновники зрозуміли перспективність цієї сфери, прийнявши в травні закони, що урівнюють по режиму існування (податкові пільги) українських ІТ-розробників із конкурентами в Росії, Китаї, Індії та Сінгапурі. І це вселяє надію, що Україна не буде пасти задніх у сучасному світі.

 

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Бизнес-блоги
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.