Плювати на Мальтуса....

16 жовтня 2011, 09:40
Власник сторінки
Журналіст, письменник
0

Хто з українців стане 7-мільярдною людиною на планеті Земля?


Цими днями (однієї миті котроїсь із останніх шести діб) на планеті Земля народиться 7-мільярдна людина. Про це заявили вчені-демофографи, які досліджують рух людності (населення) та закономірності його розвитку.

Ось графік того, як людство йшло до цієї висоти.

Першого мільярду Земля дісталася 1804 року.

Другого - 1927-го.

Третій подолала 1960-го.

Четвертий – 1974-го.

П'ятий – 1987-го.

Шостий – 1999-го.

І ось сьомий припав на жовтень 2011-го.


Як стверджує відомий російський учений Олексій Яблуков, максимальний приріст чисельності населення склав 1968 року – 2,1 відсотка. Далі намітився помітний спад приросту до нинішньої величини – 1,1 відсотка.

Дослідник пише: "Щоб досягти першого мільярда Людству знадобилося не менше 150 тис. років . До другого – лише 100 років, до третього – 33 роки, до четвертого – 14 років, до п'ятого – 13 років, до шостого і сьомого – по 12 років."

І скільки ж нас витримає на своїй спині матінка-Земля?

Пам'ятаю, коли ходив до школи і лік людства йшов на четвертий мільярд, старий учитель-фронтовик стверджував: "З'явиться на світ п'ятимільярдний житель і світ розсиплеться у вселеній..."

Еге ж, як бачимо, живемо, слава Богу. Одні мільярдерами стають, інші пухнуть від голоду. Греки зі страхом очікують дефолту. Афганістан стікає кров'ю від війни....Але все одно множимося...

У своїх прогнозах демографи передбачають, що восьмимільярдний житель планети з'явиться 2025 року. А до кінця нинішнього віку на Землі налічуватиметься всі 10 мільярдів мешканців.

І все таки, погодьтесь, мимоволі виникає запитання: а де ж межа росту народонаселення? 10 мільярдів? 12?

Згадуваний уже фахівець Олексій Яблуков зазначає, що експерти ООН, які вивчають цей процес, явно помилилися, коли в середині минулого століття передбачали, що на рівень 8-9 мільярдів жителів Землі планета вийде ще до 2000 року. Їх помилка полягає в тому, що вони не врахували впливу на фертильність таких згубних факторів як бурхливий розвиток хімії та радіаційне забруднення.

Цей же вчений переконаний, що "якщо не буде якихось уселенських антропогенних катаклізмів (умовно кажучи, "ядерної зими"), то людство через 40 – 50 років демографічно буде таким: літніх і старих значно більш ніж нині, середня тривалість життя – під 100 років, бездітних – більше половини сімей, народження здорового дитяти - рідкість."

***

Був колись такий похмурий учений Томас Мальтус, жив у вісімнадцятому столітті. Англійський священик, демограф, економіст, автор безрадісної і абсурдної теорії, згідно з якою неконтрольоване зростання народонаселення неминуче повинно привести до голоду на Землі.

Суть його вчення зводилася до того, що начебто народонаселення на Землі зростає в геометричній прогресії, а засоби існування — в арифметичній.

Отже, за Мальтусом, війни, епідемії, катастрофи – все це на благо людства... Бо інакше, мовляв, воно все вимре з голоду.

Мабуть, що в середині вісімдесятих років минулого століття радянська високотиражна газета "Комсомольская правда" оголосила конкурс на кращий фотознімок. У новорічному номері вона опублікувала світлину-переможця того творчого змагання.

На фото було зображено чоловіка, який стоїть побіля гастроному і тримає в одній руці згорток із немовлям, іншою - колише дитячу коляску, в якій лежить чарівна двійня. Під світлиною стояв підпис: "Плювати на Мальтуса".

Ось і я вам усім, друзі мої читачі, кажу: ПЛЮЙТЕ НА МАЛЬТУСА – КОХАЙТЕСЯ!

Усіх, в кого цими днями народиться дитя щиро вітаю з грандіозною подією. Цілком імовірно, що саме ваш хлопчик чи дівчинка є 7-мільярдною людиною на Землі.

Здоров'я й щастя новим українцям!

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Журналисты
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.