"Глодоський скарб" знайшов свого власника вшосте!

01 травня 2012, 20:47
Власник сторінки
Журналист
0
1527

Серед нагороджених премією — Кость Москалець, Емма Андієвська, поет Віктор Неборак, кобзар Тарас Компаніченко, скрипалька Мирослава Которович, чимало культурних діячів...

 Мистецьку премію "Глодоський скарб" вручали вшосте.

Цьогорічним лауреатом Мистецької премії "Глодоський скарб" став Андрій Бондаренко, відомий український оперний співак, соліст Академії молодих співаків Маріїнського театру (Санкт-Петербург).

На фото - письменник Михайло Слабошпицький, лауреат Андрій Бондаренко та засновник премії Григорій Гусейнов.Премію та подарунки вручав сам засновник премії, письменник та журналіст Григорій Гусейнов.На фото цьогорічний лауреат Андрій Бондаренко.Андрій Бондаренко народився 1987 року в Кам’янці-Подільському. У 2009 році закінчив вокальний факультет Національної музичної академії України імені П.І.Чайковського. З 2005 по 2007 рік Андрій був солістом Національної філармонії України. Нині – соліст Академії молодих співаків Маріїнського театру (Санкт-Петербург). Співак є лауреатом багатьох міжнародних конкурсів, серед яких: Міжнародний конкурс молодих оперних співаків імені М.А.Римського-Корсакова (Санкт-Петербург, 2006), Всеросійський конкурс оперних співаків імені Надії Обухової (Москва, 2008), Міжнародний конкурс імені Станіслава Монюшка (Варшава, 2010). 2011 року він став фіналістом Міжнародного конкурсу Бі-Бі-Сі «Співак світу» у Кардіффі і здобув спеціальну премію за краще камерне виконання (Song Prize).
Андрій Бондаренко гастролював у Франції, Швейцарії, Англії і Шотландії, брав участь у проекті Зальцбурзького фестивалю молодих виконавців, де плідно співпрацював з тенором Майклом Шейдом. Також брав участь у майстер-класах оперних співачок Крісти Людвіг (Німеччина), Мар’яни Ліповшек і оперного, камерного та джазового співака Томаса Квастхоффа (Німеччина), виступав в опері Шарля Гуно «Ромео і Джульєтта» під керуванням диригента Янніка Незет-Сегуїна.
Свою міжнародну кар’єру Андрій розпочав у 2009 році участю в молодіжній програмі оперних співаків на Зальцбурзькому фестивалі, де вже наступного року дебютував в опері „Ромео і Джульєтта” (Ш.Гуно) з такими зірками, як Анна Нетребко та Пьотр Бечала. У сезоні 2010/2011 брав участь у камерній опері “Варіації Джакомо” в головній ролі з актором Джоном Малковичем, прем’єра якої пройшла у Відні.
На початку цього сезону відбулись дебюти Андрія на Гляйндборнському фестивалі (Велика Британія) в партії Малатести („Дон Паскуале”), а також на сцені Карнегі Хол у Нью-Йорку, де він виступав з сольною програмою з нагоди ювілею відкриття залу, а також на сценi Вiгмор Холу у Лондонi. У планах - повернення на фестиваль в Гляйндборні в партії Марселя („Богема”), дебют на сцені театру Шатлє (Париж) в опері Гайдна „Орландо Паладіно”, на сцені Сіднейської опери в партії князя Єлецького („Пікова дама”), а також на сценi опери мicта Кьольн в партiї Онєгiна. У репертуарі Андрія Бондаренка, окрім світової класики - Сильвіо («Паяци»), Марулло («Ріголетто»), Роберт («Іоланта») тощо, є й українські народні пісні: «Українські народні пісні, на мою думку, мають бути у кожного українського оперного співака. Свій репертуар цими піснями я буду поповнювати. Я виступав з ансамблем «Рідні наспіви», з ними особливо цікаво робити програми з українським пісенним фольклором. До речі, за кордоном я завжди на своїх концертах виконую дві-три українські народні пісні. Європейська публіка їх дуже любить» - говорить Андрій.

Лауреата вітали:

 Директор Інформаційної агенції культурних індустрій ПРО
Ірина Плехова


Скрипаль Кирило СтеценкоСпівачка Олена Романенко (гурт "Тарута")Андрій Бондаренко дарує усім присутнім в залі одну зі своїх улюблених пісень.


Уся церемонія нагородження відбувалася
у Концертно-студійному комплексі Національної радіокомпанії України, на вул. Первомайського, 5-А, у Києві.
Запис церемонії найближчим часом прозвучить на Українському радіо.
_______________________
Довідка:

«Глодо́ський скарб» — громадська мистецька премія, заснована лауреатом Національної Шевченківської премії (2006) письменником Григорієм Гусейновим. Грошовий еквівалент своєї нагороди він поклав у банк на депозит, а відсотками з нього щороку нагороджує одного з митців — на свій розсуд.

Назва премії пов'язана із подією, що сталася на початку 1960-х в селі Глодоси на Кіровоградщині — школяр у степу під каменем знайшов майже три кілограми стародавнього золота і срібла, що відомо у археології під назвою Глодоський скарб.


_______________________
Всі фото Валерія Соловйова

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Журналисты
ТЕГИ: Слабошпицький,Григорій Гусейнов,Глодоський скарб,радіо Культура
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.