31 травня закінчився перший великий конкурс робіт у новому напрямку, "журналістиці даних". Проект від Текстів зайняв друге місце в категорії "програми для роботи з даними"
31 травня організатори конкурсу розмістили на своєму сайті інформацію про переможців та призерів. Стало відомо, що ми отримали друге місце в категорії "програми для робіт з даними, національні/глобальні теми", за проект інтерфейсу до бази даних державних закупівель.
Нагорода від конкурсу подібного рівня вперше їде в Україну.
Водночас, перше місце у цій самій категорії, та грошовий приз у розмірі 9500 доларів США отримав сайт "Прозора політика" від швейцарської Polinetz. Ось що сказав про переможців Арон Пілхофер, редактор інтерактивних новин Нью-Йорк Таймз, один з членів жюрі:
“Це фантастичний проект, який є прикладом всього того, що повинні робити новинні веб-аплікації. По перше, він має дуже гарний дизайн. Кращий ніж наш, мені соромно про це казати. Естетичний, інтуїтивний, насичений. По друге, він піднімає на поверхню інформацію, яку в іншому випадку було б важко знайти і перетравити. Видатна робота.”
Перші місця в інших категоріях ( повний список нагороджених і посилання на їх роботи є на сайті конкурсу ):
Розслідування, базовані на обробці великої кількості даних:
- Mother Jones and UC Berkeley Investigative Reporting Program, за розслідування "Терористи для ФБР" (національні/глобальні теми)
- The Seattle Times, USA за розслідування "Метадон і політика болю" (локальні теми)
Візуалізація даних та засновані на даних історії
- The Guardian, UK - "Чутки під час заворушень" (національні/глобальні теми)
- "ДТП з участю пішоходів у Новосібирську"
Nikolay Guryanov, Stas Seletskiy and Alexey Papulovskiy, Russia (локальні теми)
Програми для роботи з даними
- сайт "Прозора політика" від швейцарської Polinetz (національні/глобальні теми)
- Веб-сервіс "Картки для шкіл Ілінойзу", Chicago Tribune, USA (локальні теми)
Варто додати, що конкурс організований "Глобальною мережею редакторів", куди входять сотні редакторів з провідних світових ЗМІ, Європейським центром журналістики та компанією Google. В журі конкурсу працювали декілька зірок журналістики світового рівня, у тому числі Пол Стейгер (Paul Steiger), який був головредом Washington Post з 1991 по 2007 роки
Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.