Россійському флоту треба готуватися до виведення, а не переозброєння

28 лютого 2011, 10:16
Власник сторінки
Фаховий дипломат, дванадцять років віддав роботі у цій сфері. З 2006 року по 2010 рік очолював Службу безпеки України.
0
4807

Результат переговорів міністрів оборони Росії та України про переозброєння ЧФ прогнозовано мав би бути іншим - російському флоту треба готуватися до виведення, а не переозброєння.

Адже замість переозброєння Чорноморського флоту Росії треба вкладати кошти в побудову військової бази для цього флоту на своїй території.

Я переконаний, що у близькій і досяжній перспективі Харківські угоди про продовження базування російського флоту на території України до 2042 року будуть денонсовані як такі, що не відповідають національним інтересам.

Усупереч запевненням теперішньої влади, наша країна так і не отримала реальної знижки на російський газ. За підрахунками експертів, Україна щорічно витрачає кілька мільярдів доларів бюджетних доходів, які мали бути спрямовані на соціально-економічний розвиток регіону, зокрема розвиток курортних ресурсів та торгівельно-портового потенціалу Севастополя.

Сьогодні в розпорядженні російського флоту в Криму знаходиться понад 18 тис. га земель, десятки кілометрів найкращих причалів. При цьому за офіційними повідомленнями Севастопольської міськдержадміністрації, тільки 25% цієї території реально використовуються на військові потреби, решта ж стали предметом незаконної комерційної діяльності командування флоту, результатом якої стали будівельні афери та приватизація цих земель.

 

Безперечно, що рішення про господарське використання севастопольських земель має прийматися Севастопольською міською громадою, а не російським Міноборони в Москві.

 
Хочу звернути увагу: російська сторона систематично не дотримується положень угод від 1997 року, які визначають умови тимчасового перебування російського Чорноморського флоту на території України.

 

Дотепер не укладено жодного договору оренди на об’єкти, які використовує російський флот, командування флоту перешкоджає інвентаризації орендованих територій, всупереч рішенню судів під російським військовим контролем знаходяться українські маяки, триває забруднення флотом акваторії кримського побережжя, а склади вибухонебезпечних матеріалів несуть пряму загрозу для життя кримчан.

Виходячи з інтересу українських громадян, в першу чергу севастопольців, саме ці питання теперішня українська влада має винести на переговори з Росією.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Гости Корреспондента
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.