Українські вибори 2012: спостерігачі від ОБСЄ/БДІПЛ

12 березня 2012, 14:22
Власник сторінки
Посол Великої Британії в Україні (2008-2012)
0

Своєрідним «швидким виграшем» для України, що допоможе їй продемонструвати свою відданість принципам демократії, було б якнайшвидше направлення офіційного листа-запрошення до ОБСЄ/БДІПЛ.

Атмосфера на прес-конференції наелектризована. Повсюди теле- і відеокамери. Нарешті, місія спостерігачів від ОБСЄ/БДІПЛ оголошує, що, на їхню думку, українські президентські вибори 2010 року відповідали більшості критеріїв ОБСЄ та Ради Європи. Керівники місії говорять про «вражаючий прояв демократичних виборів» та про «добре організований і справді конкурентний виборчий процес, що надавав виборцям чіткий вибір». Через декілька годин почали надходити привітання від світових лідерів. Позиція України на міжнародній арені зміцнилася (опубл. англійською).

Перед і після президентських виборів 2010 року в Україні я написав декілька блогів (див. тут і тут, опубл. англійською) про те, у якому випадку міжнародна спільнота визнає ці вибори. Ефективна робота місії спостерігачів від ОБСЄ/БДІПЛ була надзвичайно важливою для цього.

Добре, що українське керівництво неодноразово заявляло, що парламентські вибори у жовтні 2012 року будуть чесними й справедливими. Чудово й те, що влада заявила про свій намір попросити ОБСЄ/БДІПЛ відрядити спостерігачів для ретельного аналізу цих виборів. Своєрідним «швидким виграшем» для України, що допоможе їй продемонструвати свою відданість принципам демократії, було б якнайшвидше направлення офіційного листа-запрошення до ОБСЄ/БДІПЛ. Чим більше часу спостерігачі проведуть у країні, тим авторитетнішим може бути їхній звіт. На більш загальному рівні місія БДІПЛ потребує часу для підготовки, зокрема, здійснивши «візит для оцінки своїх потреб», можливо, ще до літа.

Важко завойована репутація України як однієї з найдемократичніших країн колишнього Радянського Союзу довгий час була однією з найбільш важливих і привабливих рис цієї нації. Особливістю репутації є те, що її важко здобути та легко втратити. Багато факторів впливатимуть на те, як міжнародна спільнота оцінюватиме якість парламентських виборів у жовтні 2012 року. Один із цих факторів, зокрема, це те, чи зможуть усі лідери опозиції взяти в них участь. Проте завчасне направлення запрошення до ОБСЄ/БДІПЛ стало би цінним першим кроком.

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Гости Корреспондента
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.