Магістр з німецьких та європейських студій. Термін подачі документів: 10.7.2013

30 червня 2013, 08:30
Власник сторінки
Старший научный сотрудник Института евро-атлантического сотрудничества, Киев
0
1341

Магістратура «Німецькі та європейські студії» у Києво-Могилянській академії

Національний університет «Києво-Могилянська академія»

Німеччина та Європейський Союз не тільки належать до найважливіших торговельних партнерів України, але й відіграють важливу політичну роль у зовнішніх відносинах та майбутньому країни.
Щоб виховати фахівців у цій сфері, Університет імені Фрідріха Шиллера в м. Єна спільно з Національним Університетом «Києво-Могилянська Академія» розробили магістерську програму «Німецькі та Європейські Студії» що стартувала в 2007 р. Магістерська програма «Німецькі та Європейські Студії» розрахована на два роки. Під час першого року студенти навчаються в НаУКМА, викладання ведеться на 50% німецькою мовою. Окрім курсів з політології, до німецьких у програмі включені курси з англійської та німецької мов.Програма закладає науковий підхід до аналізу політичних, правових та економічних взаємозв'язків у Німеччині, ЄС та їхньої діяльності на міжнародній арені. Під час другого року студенти мають змогу вчитися протягом одного семестру в Університеті імені Ф. Шіллера в м. Єна. Після Навчання в Єні студенти мають змогу разом з дипломом магістра політології НаУКМА отримати диплом маґістра політології (MPol) університету імені Фрідріха Шиллера. Навчання можна закінчити і без перебування в Німеччині. У такому випадку студент отримує диплом державного зразка від НаУКМА та сертифікат університету м. Єна. Випускники програми працюють у науці, економіці, в громадському секторі та в політиці у міжнародному контексті.

ФОКУС.ua: Самые перспективные университетские программы==================================================================

Національний університет «Києво-Могилянська академія»: Вступ - 2013

Терміни подачі документів для вступу на навчання: 1-10 липня 2013 року.

Розклад вступних випробувань у 2013 році можна завантажити за посиланням

Про кільність державних та контрактних місць у 2013 р. можна дізнатись за посиланням

Про вартість навчання за контрактом у 2013 р. можна дізнатись за посиланням.


Передумови вступу

http://www.des.uni-jena.de/Homepage.html

Маґістерська програма «Німецькі та європейські студії» є спеціалізацією маґістерської програми Кафедри політології НаУКМА, тому набір студентів відбувається відповідно до загальної процедуру вступу на маґістерські програми з політології та передбачає іспити з української й англійської мов та з політології. Знання німецької мови перевірятиметься під час інтерв’ю після складання іспиту із спеціальності.


Хто може подаватись на програму?

На даний момент, подавати заявку на програму можуть випускники українських бакалаврських програм з політології.  Кандидати повинні добре володіти німецькою, українською та англійською мовами, а також мати попередні знання та зацікавленість в німецьких та європейських студіях.

Як подати заявку?

Маґістерська програма «Німецькі та європейські студії» є спеціалізацією маґістерської програми Кафедри політології НаУКМА, тому набір студентів відбувається відповідно до загальної процедуру вступу на маґістерські програми кафедри та передбачає іспити з української й англійської мов та з політології. Вступна кампанія відбувається щороку на початку липня. Вимоги та терміни подачі документів Ви можете знайти у правилах прийому: http://www.ukma.edu.ua/images/docs/pravyla2013.pdf (pdf, 11 MB)

Структура програми

Під час першого року навчання студенти НаУКМА в Києві слухають курси в українських та німецьких викладачів. З німецької сторони викладає проектна команда в Києві та гостьові викладачі, які приїжджають до Києва на інтенсивні блокові курси.
Основний змістовний наголос програми лежить в сфері політичної науки, перед усім в порівняльній політології, міжнародних відносинах, європейських студіях. Додатково надаються основи правознавства та економіки, які стосуються Німеччини та Європейського Союзу. Програма передбачає наступні предмети для глибшого вивчення:

Методика

 • Вступ до політичної науки
 • Кількісні та якісні методи досліджень
 • Аналіз політики
 • Семінари з написання наукових кваліфікаційних робіт


Порівняльна політологія

 • Політична система ФРН
 • Політична система ЄС та європейська інтеграція

Зовнішня політика та міжнародні відносини

 • Теорії міжнародних відносин
 • Зовнішня політика ФРН
 • Зовнішня політика ЄС


Історія

 • Історія ФРН
 • Історія німецької політичної думки
 • Історія європейських політичних вчень


Право

 • Німецьке публічне та конституційне право
 • Європейське та міжнародне право


Економіка

 • Вступ в економічну науку
 • Німецька та європейська економічна політика


Вимоги до успішності

Навчальні заняття відбуваються у вигляді семінарів або лекцій. Застосовуються методи групової роботи або планові ігри. Серед іншого, в окремих курсах інтенсивно тренуються та вважаються вимогами до успішності наступні навички:

 • Регулярне прочитання літератури
 • Презентації з розробкою тез
 • Складання дослідницьких пропозицій
 • Написання есе та домашніх робіт

Фінансування

Освіта в НаУКМА здобувається за державним замовленням або за контрактною формою навчання (21 000 грн, станом на 2013 рік). Семестрове перебування в м. Єна фінансується стипендією, незалежно від форми навчання в НаУКМА. Стипендії видаються на конкурсній основі залежно від успішності під час першого року навчання в Україні. Плата за навчання в університеті м. Єна відсутня. Самостійне фінансування навчання та проживання в м. Єна складає близько 3 500 євро.
=================================================

D E U T S C H E   W E L L E

Долі випускників - «Німецькі та європейські студії» в НаУКМА


«Німецькі та європейські студії» відбуваються в рамках магістерської програми з політології в Києво-Могилянській академії, студенти якої здобувають паралельну освіту ще в Йєнському університеті Фрідріха Шиллера. Студенти вивчають внутрішню та зовнішню політику Євросоюзу, зокрема, політичну систему Німеччини. Навчання ведеться не лише українською, але й німецькою та англійською мовами. Тому, хоча студентам і потрібно знати німецьку мову хоча б на рівні В1, кваліфікаційну роботу студенти часто захищають англійською.

Фото: В Єнському універі студенти з Могилянки - часті гості

В Єнському універі студенти з Могилянки - часті гості

Викладач теорії міжнародних відносин Якоб Мішке говорить, що хоча головний акцент програми зосереджено на політології, на «Німецьких та європейських студіях» викладаються також економіка та право. У подальшому це підвищує конкурентоспроможність випускників програми на ринку праці як в Україні, так і за кордоном. «Багато наших випускників працюють в німецьких організаціях в Україні. Дехто продовжує займатись науковою діяльністю в НаУКМА чи в інших європейських вишах», - говорить Мішке.

В Єні Володимир Гушулей ще вивчив французьку

В Єні Володимир Гушулей ще вивчив французьку

Вік живи – вік учись

Випускник програми Володимир Гушулей став одним з шести студентів, які отримали стипендії на навчання в Єні від DAAD. Він розповів Deutsche Welle, що навчальні плани в НаУКМА та Університеті імені Фрідріха Шиллера істотно відрізнялись. Зокрема, в Могилянці курси німецьких професорів вичитувались упродовж одного-двох тижнів, по шість пар на день. У Єні студенти мали лише 4 обов’язкових курси на весь семестр, тобто - не більше чотирьох пар на тиждень.

Завдяки невеликому навантаженню, Володимир зміг взяти додатковий курс французької мови. Це дозволило йому після завершення навчання отримати стипендію від Європейської комісії та поступити на тримовну магістерську програму з міжнародних відносин у Коледжі Європи в Брюгге.

«Навчання на німецькій магістерській програмі стало певним випробуванням власних сил, зрозумівши, що можу подолати виклики тримовної магістерської програми я не спасував перед Коледжем Європи, де частина курсів читалась французькою мовою. Як результат, свій успіх з німецькою на одній магістерській програмі мені вдалось повторити і з французькою на іншій», - поділився враженнями Володимир.

Зараз стипендіат вирішив взяти невелику паузу та використати літо для відпочинку. Втім, це не означає, що в нього немає планів на майбутнє: «Я періодично відслідковую вакансії як в Києві, так і в ЄС, помалу розсилаю свої документи. Пошук роботи – важкий процес, але я маю що запропонувати потенційному працедавцю. Головне, що в результаті свого навчання в трьох університетах і в трьох державах, я краще зрозумів себе, свої сильні та слабкі сторони. Знаю, над чим треба ще працювати і маю чіткі цілі на майбутнє. Однією із них є написання дисертації», - розповів Deutsche Welle Володимир Гушулей.

Фото:

"Доступ до будь-якої літератури" - Максим Хлапук в захваті від університетської бібліотеки в Єні

Від політології до політики один крок

Максим Хлапук також навчався на «Німецьких та європейських студіях», але для себе він обрав інший шлях. Після повернення з Німеччини, він вирішив застосувати свої знання в сфері державного управління. Наразі він працює помічником-консультантом народного депутата України. Максим зазначив, що і в подальшому планує працювати в сфері політики: «Я знаю слабкі й сильні сторони української політики, й можу порівняти, приміром, функціонування політичних інститутів Німеччини й України. З такими знаннями я маю потужну мотивацію до подальшої роботи».

Згадуючи про навчання в Німеччині, Максим особливо відзначає роботу бібліотеки. «Там справді хотілося жити, звідти ми отримували доступ до будь-якої необхідної нам літератури, ми знаходили найсучасніші розвідки з наших наукових тем, - захоплено розповідає Максим. - Цікаво, що під час сесії бібліотека працювала допізна, тому проблем з доступом до літератури практично не було».

Максим не виключає, що в подальшому він повернеться до наукової діяльності та здобуде докторський ступінь, знову ж таки – в європейському університеті.

Автор: Анна Левицька, Катерина Каплюк
http://www.dw.de/dw/article/0,,15252038,00.html

Рубрика "Блоги читачів" є майданчиком вільної журналістики та не модерується редакцією. Користувачі самостійно завантажують свої матеріали на сайт. Редакція не поділяє позицію блогерів та не відповідає за достовірність викладених ними фактів.
РОЗДІЛ: Гости Корреспондента
ТЕГИ: Германия,студент,высшее образование,могилянка,политология,НАУКМА,европейский союз,Образование в Украине,Europe,политолог-международник,вища освіта,европейское образование
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.