Тобто фірма з міста Кернеса і Добкіна вже у своєму розпорядженні мають дані більше половини тих, чиї діти навчаються в дитсадках і школах. Адже софт «Курс» так само реалізуються й в середньо-освітніх навчальних закладах по всій Україні.
В Україні близько 20 тисяч шкіл й в декілька разів менше дитсадків. Сума прибутки захмарна. Це - десятки мільйонів гривень.
Ці дані, які ще й принесли гроші, є головним завданням «Нові знання» й української влади. Очевидно, що вони вдало будуть використовуватися під час президентської гонки.
Наприклад, директор Центру тестових технологій та моніторингу якості освіти Ігор Лікарчук не вбачає жодних позитивів в ідеї збору інформації про батьків школярів та застерігає про можливі ризики.
«На превеликий жаль, часто наші вчителі втягуються у різноманітні виборчі кампанії. Вони часто є членами виборчих комісій або агітаторами. І, думаю, зібрана про батьків інформація може використовуватися насамперед з агітаційно-пропагандистською метою", – пояснив освітянин. Також Лікарчук не виключає, що таким чином шукатимуть важелі впливу на батьків у контексті залучення їх до фінансування закладів освіти. "Хто знає, які ще плани та мотиви закладені в цю ідею. У будь-якому разі ситуація в освітній сфері від цього аж ніяк не зміниться, якість освіти не поліпшиться та не відбудуться зміни на краще», – додав освітянин в коментарі
ТСН.
Також правозахисники застерігають, що збір відомостей про батьків школярів є порушенням прав людини. Так, юрист, правозахисник Тетяна Яблонська розповіла ТСН, що українці з подібною практикою стикалися ще в 90-х роках, одразу після розпаду СРСР, і тоді всі діти написали, що батько - слюсар, а мати - прибиральниця. Загалом, збір такої інформації про батьків є абсолютним порушенням прав людини, переконана правозахисник, а робиться це для того, аби мати вплив на батьків.
«Влада вишукує всі можливості задля залякування населення, аби всі розуміли, що вони «на гачку», і на них можна тиснути, якщо владі це буде потрібно. Адже вибори на носі, 2015-й недалеко. Думаю, що такий збір даних робиться саме для цього», – зазначила Яблонська.